FOTO: Ielūkojies Ventspils Mūzikas vidusskolas būvniecības norisē 

Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles būvdarbi lieliem soļiem virzās uz priekšu, informē Ventspils pilsētas Dome.

Laura Mazbērziņa, 14.9.2018
1/62

2018. gada septembris

Foto: Ventspils hronikas arhīvs

Ēkas kopējā platība ir 6 883 kvadrātmetri - 76% ēkas paredzēti skolas vajadzībām, bet 24% - komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai. Būvniecību plānots pabeigt 2019. gada sākumā, kad Ventspils iegūs ne tikai energoefektīvu izglītības iestādes mājvietu, bet arī augstvērtīgu koncertu norises vietu ar stabuļu ērģelēm un vertikālajām klavierēm.

Dotajā brīdī Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas konstrukcija ir pabeigta. Tās ārpusē tiek veikti siltumizolācijas ierīkošanas darbi norobežojošām konstrukcijām un labiekārtošanas darbi, piemēram, laukumu bruģēšana, apzaļumošana un aprīkojums. Ēkas iekšpusē notiek Lielās zāles paceļamās zāles montāža un regulēšana. Pirmajā stāvā ir uzsākta telpu aprīkojuma montāža un virsmu apdare. Darbi norit pēc kalendārā grafika un plānots, ka objekts ekspluatācijā tiks nodots plānotajā laikā – 2019.gada 1.ceturksnī.

Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēka Ventspilī būs pielietoti inovatīvi tehniskie ēkas risinājumi, kas nodrošinās zemu enerģijas patēriņu. Tiks ievēroti ilgtspējīgas būvniecības un ēku ekspluatācijas principi, kā arī ēka būs ar minimālā apmērā radītām siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijām, paredzot īstenot 13 dažādas tehnoloģijas. Projektā izvēlētā alternatīva ir analizēta, ievērojot dzīves cikla finansiālo ilgtspēju, projekta vides un sociālekonomisko ietekmi.

Koncertzāles telpās tiks izvietots īpašs instruments – manuālās akustiskās ērģeles, kuras top Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmumā «Johannes Klais Orgelbau». Ērģelēm ir četri manuāļi un pedālis. Divos manuāļos tradicionālā veidā izvietosies neatkarīgi reģistri, savukārt otra manuāļu pāra un pedāļa skaņu krāsas veido kopīgi izmantotie reģistri. Instruments sastāv no 38 neatkarīgiem reģistriem, 23 oktāvu paplašinājumiem, 18 aizgūtiem un 14 dublētiem reģistriem. Ērģeles akustiskajā koncertzālē dos iespēju bez repertuāra ierobežojumiem atskaņot gan solo programmas, gan arī izmantot ērģeles kopspēlē ar simfonisko orķestri, instruments sniegs lieliskas mācību iespējas, kā arī lielu potenciālu ērģeļspēles attīstībai Latvijā.

2015. gadā tika noslēgts līgums par valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvprojekta izstrādi ar arhitekta Deivida Kuka (David Cook) pārstāvēto «Haascookzemmrich Studio 2050», būvprojekta izstrādē iedalās arī projektētāji no Latvijas Māris Malahovskis un Astra Poga, kā arī tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības (ES) Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 85% apmērā un Valsts budžeta dotāciju 3% apmērā būvprojekta izstrādei.

Gadu vēlāk Ventspils pilsētas pašvaldība iesniedza projekta «Zema enerģijas patēriņa Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas ar koncertzāles funkciju būvniecība, Lielajā laukumā 1, Ventspilī» iesniegumu atklātajā Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) līdzfinansēto projektu konkursā.

Sabiedrība par atklātību «Delna» Satversmes tiesā apstrīdēja EKII līdzfinansējuma piešķiršanu Ventspils projektam, taču Satversmes tiesa sabiedrības iesniegumu noraidīja, un septembrī tika noslēgts līgums par EKII līdzfinansējumu 85% jeb 15 miljonu eiro apmērā zema enerģijas patēriņa Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas būvniecībai.

Objekta darbu pasūtītājs ir Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde «Komunālā pārvalde». Būvobjektā nodarbināti vidēji 150 būvstrādnieki.

No šīs sadaļas

Pieczvaigžņu viesnīcai Park Hotel Ķemeri, kas atradīsies bijušajā Ķemeru sanatorijā, joprojām...

Rīgā par 25,7 miljoniem eiro top vērienīgs muzeju krātuvju komplekss...

Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) topošās piebūves Nākotnes nams pamatos svinīgi iemūrēta kapsula...

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus -...

Nekustamo īpašumu attīstītājs Jaunsaules Nams nodevis ekspluatācijā daudzdzīvokļu namu Baltozoli....

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus -...

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) aicina teātra mīļotājus un visus interesentus līdz...

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus -...

Zemgales rajona tiesas nams Tukumā, kas šobrīd tiek rekonstruēts un paplašināts, pirmdien,...

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus -...