Mazais bizness

FOTO: Jaunatvērto Café Gourmand īpašnieks no Mārtiņa Beķerejas nebaidās

Laura Mazbērziņa, 31.07.2018

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Francūzis Bruno Šaperons (Bruno Chaperon), kuram Jelgavā pieder restorāns «La tour de Marie», ir paplašinājis savu biznesu Latvijā, atverot divas «Café Gourmand» konditorejas Rīgā.

Lai gan sākotnēji viņš savu biznesu vadīja, galvenokārt dzīvojot Francijā, tagad pārcēlies uz Latviju pilnībā.

Pārceļoties uz Latviju, francūzis sapratis, ka darbības mērogi jāpaplašina. Šā gada maijā viņam radusies doma, ka jāatver konditoreja un jau jūlija sākumā šī iecere īstenota, atklājot pirmo «Café Gourmand». «Dzīvē viss mainās. No dzīves jāņem tikai labais un jāiet uz priekšu, jādara jaunas lietas,» apņēmīgi saka B. Šaperons.

Sākumā bija plānots, ka tiks atvērta viena konditoreja, taču sanākušas divas - Vienības gatvē un Brīvības ielā. Sākotnēji konditoreja Pārdaugavā tika veidota stratēģiski, jo B. Šaperonam bija svarīgi ērti izbraukāt starp Rīgu un Jelgavu, nestāvot sastrēgumos.

Vienības gatves konditorejā pats B. Šaperons 4:30 no rīta sāk cep maizi. «Var teikt, ka esmu piedzimis restorānā. Mēs ģimenē jau četrās paaudzēs strādājam ēdināšanas biznesā, un tieši mamma bija tā, kura manī radīja mīlestību pret ēdienu,» saka B. Šaperons.

Atvērt konditoreju bija viņa sapnis, jo pēc profesijas francūzis ir konditors. «Mans pirmais darbs jau 15 gadu vecumā bija konditorejā. Mans lauciņš ir miltu izstrādājumi - maize un smalkmaizītes,» stāsta B. Šaperons.

«Café Gourmand» nosaukums sasaistās ar kafiju gardēžiem. «Café Gourmand» tiek piedāvātas francūža paša iemīļotās tradicionālās receptes, izmantojot vietējos, sezonālos Latvijas produktus.

Kopumā konditorejās «Café Gourmand» ir investēti ap 100 000 eiro, taču precīzu summu izmērīt grūti, uzsver īpašnieks.

B. Šaperons nebaidās no Latvijā populārās «Mārtiņa Beķerejas», jo konkurence esot vajadzīga. «Mums šobrīd nav doma veidot «Café Gourmand» tīklu kā, piemēram, «Mārtiņa Beķerejai». Dzīvē ir pārāk daudz redzēts un darīts, lai uztrauktos par konkurentiem,» spriež B. Šaperons.

«Protams, ir svarīgi censties strādāt bez kļūdām, taču mēs visi esam tikai cilvēki. Ir normāli kļūdīties. Tie cilvēki, kuri izvairās no vismazākajām kļūdām, nekad nerada ko jaunu. Tas nekas, ja uzreiz nesanāk – vienmēr var mēģināt atkal. Labākā recepte šajā gadījumā ir vienkārši darīt,» savās pārdomās dalās B. Šaperons.

Viņš novērojis, ka Francijā darba laiks tiek ievērots striktāk nekā Latvijā. «Francijā cilvēki nostrādā savas astoņas stundas un viss, bet Latvijā darbinieki pielāgojas apmeklētājiem,» saka B. Šaperons.

Kā pozitīvo viņš min to, ka Latvijā daudz striktāk tiek pārbaudīta dokumentācija un higiēnas prasības, bet nodokļu sistēmu mūsu valstī viņš vērtē kā normālu. «Francijā bieži vien traucē tas, ka nepārtraukti tiek pārrēķināti nodokļi, kas rada apjukumu,» stāsta B. Šaperons.

Komentāri

Pievienot komentāru