Atpūta

FOTO, VIDEO: Valkas padomju laika bunkuri gaida labu biznesa ideju un naudu

Laura Mazbērziņa, 02.10.2018

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valkas padomju laika armijas bunkuri šobrīd ir izdemolēti, izdedzināti un piegružoti ar atkritumiem. Valkas novada dome informē, ka jau vairākus gadus norisinās investora meklējumi, bet bunkuri nevienam nav vajadzīgi.

Pirms pāris gadiem izskanēja informācija, ka Valkā tiks atjaunoti pazemes bunkuri. Ieceres bija lielas. Tika minēts, ka tajos varētu ierīkot lāzeršaušanas vietu, boulingu, peintbolu, mūzikas klubu ar skatuvi, kafejnīcu, vēsturisku ekspozīciju. «Mums ir bijušas visādas idejas par to, kā mēs varētu atjaunot šo vietu, taču diemžēl viss ir bijis neveiksmīgi, jo ir nepieciešami lieli līdzekļi un bagāti investori. Es ticu, ka Valkas centrā esošie pazemes bunkuri nākotnē varētu kļūt par ievērojamu tūrisma objektu pilsētā,» biznesa portālam db.lv stāsta Dainis Čapiņš, Valkas tūrisma biroja vadītājs.

Valkas novada dome bija izsludinājusi skiču konkursu un secināts, ka bunkuru atjaunošanai nepieciešami no diviem līdz trīs miljoniem eiro. Bija pieteicies viens investors, kurš tomēr nozuda.

Valkas novada dome uzskata, ka nepieciešamās investīcijas ir pat lielākas. «Šķiet - kas tad te ir, jāizvāc būvgruži, jāievelk apkure, elektrība un viss būs, taču tā nav. Visas esošās konstrukcijas ir bīstamas, tās neatbilst sabiedrisko telpu ekspluatācijas prasībām,» atzīst Gunta Smane, Valkas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja.

Valkas bunkuros kādreiz atradies raķešu vadības punkts un patvertne. Kopumā Valkas apkārtnē savulaik ir bijušas 20 raķešu šahtas. Bunkuros atradās to vadības centrs, kas bija pakļauts Leņingradas sakaru centram. Raķetes bija paredzēts izmantot gadījumā, ja tiktu uzspridzināts kāds padomju armijas štābs. Kopējā pazemes bunkura platība ir 2800 kvadrātmetri. Zemes platība - 8100 kvadrātmetri.

Tev varētu interesēt arī:

FOTO, VIDEO: Padomju slepenajā bunkurā Līgatnē neviens nedzīvos

Mēģinās «iekarot» padomju laika bunkurus