FOTO: Volkswagen flagmanis Touareg ieripo Latvijā

2018. gada 12. jūlijs plkst. 17:03
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Pēdējā laikā novērojam intereses pieaugumu tieši privāto automašīnu segmentā – ja iepriekš pārliecinošs līderis bija komercklients, tad tagad arvien lielāka interese par jaunu automašīnu iegādi ir privātpersonām, biznesa portālam db.lv stāsta auto tirgotāja Moller Auto (pārstāv Volkswagen un Audi) valdes loceklis Gundars Ruža. Volkswagen flagmanis Touareg šonedēļ uzsācis savu Baltijas tūri, mērķējot uz klientiem, kuri alkst pēc droša un jaudīga pārvietošanās līdzekļa, kas vienlaikus kalpo arī kā statusa apliecinājums.

Volkswagen pārstāve Aleksandra Kostjukoviča stāsta, ka saskaņā ar tirgus datiem SUV ir šā brīža pieprasītākais auto segments gan Latvijā, gan arī citās Baltijas valstīs. 2018. gada pirmajā pusgadā 44,5% no visām jaunajām reģistrētajām pasažieru automašīnām ir SUV segmenta auto. Otrā populārākā izvēle ir hečbeki (23%).

Sekojot līdzi šīm tirgus tendencēm, šogad Volkswagen fokusējas uz attīstību apvidus automobiļu segmentā. 2018. gads iesākās ar jauna pilsētas krosovera T-Roc nonākšanu tirgū strauju izaugsmi piedzīvojošajā A0 segmentā. Drīzumā tirgū būs pieejams Touareg. Līdz 2018. gada beigām tiks prezentēts arī SUV saimes mazākais modelis, kas klientiem Baltijas valstīs būs pieejams no 2019. gada sākuma. Tādējādi līdz 2018. gada beigām tiks piedāvāts visu laiku plašākais Volkswagen SUV produktu portfelis ar kopumā pieciem dažādiem automobiļiem.

Jaunais Touareg tiek ražots Volkswagen rūpnīcā Bratislavā, Slovākijā, un no tās izplatīts visā pasaulē. Kopš šī modeļa ražošanas uzsākšanas 2002. gadā Slovākijas rūpnīcā ir saražots gandrīz viens miljons Touareg automašīnu. Bratislavas ražotnē izgatavo arī citus Volkswagen grupas modeļus, piemēram, Audi Q7 un Q8, Porsche Cayenne (tikai montāža), Bentley Bentayaga (tikai virsbūve) un Lamborghini Urus (tikai virsbūve).

«Pateicoties Touareg, Latvijā, kā arī citās Baltijas valstīs nepilna gada laikā - 2018. gada pēdējos sešos mēnešos - mēs mērķējam SUV D segmentā sasniegt 3,5% tirgus daļu,» stāsta A. Kostjukoviča.

Saskaņā ar prognozēm Latvijas tirgū populārākais modelis (apmēram 75%) būs spēcīgais, bet ekonomiskais 3,0l V6 TDI dzinējs ar 230 Zs jaudu. Savukārt, populārākā automašīnas krāsa - perlamutra melns.

Jaunā Touareg iepriekšpārdošana Latvijā sākās 5. aprīlī, tieši divas nedēļas pēc pasaules pirmizrādes Ķīnā. Šobrīd pasūtīšanai ir pieejams modelis ar 3.0l V6 TDI dīzeļdzinēju ar 210kW / 286ZS jaudu. Vēlāk klientiem būs pieejami arī Touareg ar V6 benzīna dzinēju (250 kW/340 Zs) un V8 turbodīzeli (310 kW/421 Zs), kā arī modelis ar 3.0l V6 TDI dīzeļdzinēju ar 170kW / 230ZS jaudu. Pirmās automašīnas Moller Auto plāno piegādāt šovasar. Jaunā Touareg sākumcena ir 59 059 eiro par 170 kW / 230 ZS un 64 076 eiro par 210 kW / 286 ZS versiju.


LASI ARĪ:

FOTO: Jaunais Volkswagen Touareg no Slovākijas dodas uz pirmizrādi Pekinā


Digitālās paaudzes sapņu auto

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds