Gaujas tilta rekonstrukcijai nepieciešams atsavināt zemi Taurenes pagastā 

Lai paaugstinātu satiksmes drošību, iedzīvotāju drošu pārvietošanos Taurenē un uzlabotu autoceļa P30 seguma kvalitāti, kā arī vienmērīgu braukšanas ātrumu pa to, Satiksmes ministrija (SM) rosina atsavināt Gaujas tilta rekonstrukcijai nepieciešamu zemes gabalu Taurenes pagastā, informē SM pārstāve Ilze Svikliņa.

Dienas Bizness, 02.6.2015

Gaujas tilta pārbūves projekts uz valsts autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona 32,3.km, tiks realizēts, īstenojot valsts autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona posma 24,60. km - 38,00.km būvprojektu. Projekta īstenošanai nepieciešamā zemes gabala īpašnieks nav piekritis pārdot valstij nepieciešamo zemes gabalu par taisnīgu atlīdzību, atbilstoši SIA Biznesa Konsultantu Grupa veiktajam īpašuma novērtējumam, ko ir apstiprinājusi biedrība Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācija.

Līdz ar to zemes gabalu nepieciešams atsavināt piespiedu kārtā, izmaksājot zemes gabala īpašniekam taisnīgu atlīdzību, atbilstoši nekustamā īpašuma vērtējumam.

Minētā tilta Taurenes pagastā rekonstrukcijas projekts ir paredzēts Transporta attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam, ko 2013.gada 27.decembrī apstiprināja valdība.

Tilts pār Gauju Taurenē uzbūvēts 1961. gadā un šobrīd atrodas avārijas stāvoklī - bojātas balstu un laidumu konstrukcijas - malējām sijām korodē konstruktīvais un nesošais stiegrojums, sairst balstu un siju betons, siju nestspēja samazināta par apmēram 40%. Brauktuves un ietvju konstrukciju tehniskais stāvoklis neatbilst satiksmes drošības prasībām, margu nestspēja neatbilst projektētajai slodzei. Nepieciešams novērst tilta brauktuves un nesošo konstrukciju bojājumi, kas var apdraudēt gājēju un autobraucēju satiksmes drošību.

SM izstrādāto likumprojektu par nekustamā īpašuma Dispečeri Taurenes pagastā, Vecpiebalgas novadā atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - Gaujas tilta pārbūves projekta īstenošanai uz valsts autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona 32,3.km otrdien, 2.jūnijā, atbalstīja valdība. Par to vēl lems Saeima.

 

No šīs sadaļas

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja šodien nolēma piešķirt kopumā 340...

Patlaban paveikti vairāk nekā puse no plānotajiem Salu tilta remontdarbiem un pilnībā...

Slēdzot dzelzceļa līniju Rīga–Ērgļi, viens no solījumiem bija noasfaltēt autoceļu P4,...

Rīgas centrā šogad tiks pabeigts ģimenes uzņēmuma Pebo nami ilgi lolotais projekts...

Sākas aktīvi būvdarbi uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Salacgrīvas līdz gandrīz...

Šovasar Valmierā paredzēta gājēju tilta Bruņinieku ielā 1 atjaunošana. Tilts ir īsākais...

1995. gada martā dibinātais būvniecības projektu izstrādātāja SIA Skonto būve neto apgrozījums...

Pēc triju gadu ieskrējiena vietējā tirgū SIA Easy Building šogad sākusi lūkoties...

30. maijā Kārķo atklās jauno estrādi – dabas koncertzāli. Kopējās estrādes būvniecības...

Pēdējos mēnešos starptautiskajā lidostā Rīga norisinās vērienīgi pirmā perona remontdarbi,...