Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Režisors Ģirts Šolis Liepājas Leļļu teātrī radījis Zanes Zustas bērnu grāmatas "Ucipuci meklē mājas" dramatizējumu.

Bērnu grāmata – rotaļlieta "Ucipuci meklē mājas" dienasgaismu ieraudzīja 2015. gadā. Tā ir Latvijā radīta grāmata pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem - četru produktu apvienojums, kas ietver – grāmatu, leļļu teātri, papīra lelles un zinības. 2017. gadā iznāca arī otrā daļa "Ucipuci domā ārpus kastes". Pagājušā gada aprīlī "Ucipuci meklē mājas" tika izdota arī tādā vērienīgā tirgū kā Ķīna.

Pirmās grāmatas un tagad tapušās izrādes galvenā varone ir rotaļu pūcīte Ucipuci, kura ģimenes ceļojuma laikā ir nozaudējusies Itālijā un piedzīvo aizraujošus brīžus, meklējot ceļu mājup pie sava saimnieka – puisēna Kriša. Izrādes veidotāji to nodēvējuši par pasaulē mīlīgāko šausmenīti.

Māksliniece Evija Timma-Novika grāmatas ilustrācijas pārcēlusi izrādes scenogrāfijā, bet leļļu mākslinieces Laura Rutkovska un Kristīne Dekovice centušās radīt līdziniekus grāmatas tēliem.

Mikus Frišfelds izrādi ietērpis skaņās un sakomponējis "lipīgas" dziesmas. Bet video ļauj sekot katram Ucipuci solim un redzēt visu, ko redz pati pūce no pagultes, kastes vai skapjaugšas. Aktieri Pēteris Lapiņš un Ilze Jura (dublējas ar Madaru Enkuzenu) izrādes laikā iemieso teju desmit stāsta varoņus.

Ģ. Šolis akcentē, ka ir nepieciešams iestudēt latviešu autoru darbus, un teic: "Bieži literatūra komercializējas un kļūst par lētu izklaidi, taču Zane Zusta bez liekas moralizēšanas pratusi bērnu grāmatās atklāt noderīgas dzīves patiesības. Izrādē ļoti domāts par mazo skatītāju iesaisti. Gluži kā maza uzvedības rokasgrāmata tā palīdz sagatavoties dažādām dzīves situācijām."

"Reizē ar izrādi grāmata piedzīvos jau ceturto tirāžu, tāpēc novēlu arī uzvedumam piedzīvot tādus pašus panākumus, iekarojot skatītāju sirdis," saka Ucipuci grāmatu autore, rakstniece Zane Zusta.

Skatītāji pirmos iespaidus varēs gūt divās pirmizrādēs 2020. gada 22. un 23.februārī. Izrāde paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem (no 3 gadu vecuma) un ilgst 45 minūtes.

Iestudējums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu un iekļaujas programmā "Latvijas skolas soma".

Komentāri

Pievienot komentāru