Bankas

Grantu programmā Atspēriens pavasara konkursā saņemti 83 pieteikumi

Lelde Petrāne, 23.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada 21.martā noslēdzās kārtējā pieteikšanās Rīgas domes un Swedbank rīkotajam grantu programmas Atspēriens konkursam, kura ietvaros jauniem uzņēmējiem ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu līdz 15 000 eiro savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai.

Šajā konkursā kopā saņemti 83 pieteikumi. Iesniegtos projektus plānots izvērtēt aptuveni mēneša laikā un rezultātu paziņošana plānota ne vēlāk kā līdz 2016.gada 11.maijam.

Lai uzvarētu konkursā, uzņēmējdarbības idejai jābūt inovatīvai un dzīvotspējīgai ilgtermiņā. Papildus punktus vērtēšanā iespējams iegūt, ja tai piemīt augsta konkurētspēja, tiek izmantots kāds unikāls tehnoloģisks risinājums, tai ir lielas eksporta iespējas un tā atbilst kādai no Rīgas prioritārajām nozarēm (transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu, metālizstrādājumu, koksnes, koka un korķa izstrādājumu, pārtikas un dzērienu ražošana), informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, būvniecība.

Viens granta pretendents no Atspēriena var saņemt līdz 15 000 eiro lielu atbalstu. Pie atbalstāmajām izmaksām tiek pieskaitīta telpu īre, ražošanas iekārtu iegāde, jurista, grāmatveža un tamlīdzīgi ārpakalpojumi, mājas lapas izstrāde, prototipu izgatavošanas izmaksas un citas.

Kopš 2009. gada Atspērienam pieteikušies vairāk nekā 1500 dalībnieki, no kuriem 126 saņēmuši atbalstu. To vidū ir tādi uzņēmumi kā SIA Veselības centrs Vivendi, Latvijā izstrādātas audio sistēmas ražotāji SIA Certes Technologies, kabeļveikborda aprīkojuma ražotāji SIA BSA PROJECTS, digitālā aģentūra, kas specializējas papildinātās realitātes izstrādē SIA Overly, biotehnoloģiju un konsultāciju uzņēmums SIA InCell un citi.

Komentāri

Pievienot komentāru