Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums "Helmes" iegādājies 70% Lietuvas uzņēmuma "TeleSoftas" akciju, informē uzņēmuma pārstāvji.

Līdz ar darījuma noslēgšanu "Helmes" programmas izstrādes komanda palielinājusies līdz aptuveni 1400 darbiniekiem.

Vienlaikus "Helmes" pārstāvji norāda, ka puses vienojušās neizpaust darījuma summu.

SIA "Helmes Latvia" izpilddirektors Viesturs Bulāns norāda, ka "Latvijas, Lietuvas un Igaunijas IT prātus jau šobrīd augstu novērtē klienti ne tikai Skandināvijā, bet arī Rietumeiropā, tāpēc apvienošanās nozīmē ne tikai izaugsmi uzņēmumam, bet arī plašākas karjeras iespējas pašmāju talantiem".

Komentējot darījumu, "Helmes" partneris un valdes loceklis, kurš ir atbildīgs par apvienošanās un pārņemšanas jautājumiem, kā arī par investīcijām, Andress Kaljo norāda, ka "TeleSoftas" ir stabila klientu bāze Eiropā, un kopīgiem spēkiem uzņēmumi spēs attīstīt digitālo inovāciju pakalpojumus visās trīs Baltijas valstīs, kā arī citos Eiropas reģionos.

"TeleSoftas" ir viens no lielākajiem digitālo produktu izstrādes uzņēmumiem Lietuvā, kura galvenā mītne atrodas Kauņā. Kompānijā strādā gandrīz 300 darbinieki. Uzņēmuma ilgtermiņa klientu vidū ir tādi uzņēmumi kā "Stage", "Viavi", "Kurt König", "TV 2 Denmark" un "Tele2".

"Helmes Latvia" klientu portfelī ir Valsts kase, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, SIA "Tet", AS "Pasažieru vilciens" un daudzi citi.

Uzņēmums "Helmes Lavia" 2021.gadā strādāja ar 7,803 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 1,244 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1991.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 100 000 eiro. "Helmes Latvia" vienīgais īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums "Helmes", bet patiesais labuma guvējs ir Igaunijas pilsonis Jāns Pilesārs.

Komentāri

Pievienot komentāru