Pakalpojumi

Iespējas ir lielas

Anda Asere, 02.03.2018

U. Priedītis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa ārpakalpojumu sniedzēja SIA Runway apgrozījuma izaugsme 2017. gadā pārsniedz 10%, liecina operatīvie rezultāti

Tāpat plānots, ka uzlabosies peļņas rādītāji, pat neņemot vērā faktu, ka Norvēģijas krona, kas ir uzņēmuma pamata ienākumu valūta, pērn ir zaudējusi 8%, bet pēdējo piecu gadu laikā pat tuvu 25% no savas vērtības pret eiro. 2018. gada plānos ietilpst turpināt izaugsmi, kā arī ieviest jaunus pakalpojumus, stāsta SIA Runway valdes priekšsēdētājs Uldis Priedītis. SIA Runway ir māteskompānija visiem grupas uzņēmumiem citās valstīs – Runway International OÜ Igaunijā, Runway Kaunas UAB Lietuvā, Runway Espana S.L. Spānijā un Runway Ukraine LLC Ukrainā. 2016. gadā grupas apgrozījums bija 22,3 miljoni eiro, bet operatīvie dati par 2017. gadu liecina, ka apgrozījums palielinājies līdz 24,7 miljoniem eiro.

Lietuva ir zināma kā aktīva ārpakalpojumu un dalīto pakalpojumu biznesa dalībniece Baltijas mērogā. «Lietuvieši ir malači, pēdējo piecu gadu laikā viņi ir gana daudz darījuši sava tēla veidošanā, un tam ir rezultāti. Viļņā ārpakalpojumu nozarē strādā 2,2% no visiem strādājošiem, Rīgā – 1,1%. Tāpat Polijā ir izteiktas ārpakalpojumu pilsētas, kur līdz pat 6% strādā šajā jomā. Mēs zināmā mērā vēl esam bērnu autiņos, bet iespējas ir lielas,» spriež U. Priedītis. Viņš uzskata, ka vismaz tuvākos piecus gadus gan pasaulē, gan Latvijā nebūs novērojamas būtiskas izmaiņas un aktīvi turpinās attīstīties dalīto pakalpojumu un ārpakalpojumu centru bizness.

Vaicāts, kā piesaistīt darbiniekus, kuru valstī tāpat trūkst, U. Priedītis saredz iespēju uzrunāt no valsts aizbraukušos, kā arī piesaistīt citu valstu pilsoņus. «Mēs vienmēr esam gatavi pieņemt darbā cilvēkus ar skandināvu valodu zināšanām. Piesaistot trešo valstu pilsoņus, ir zināmas grūtības saistībā ar imigrācijas procesu. Bizness iet vienkāršāko ceļu, un tāpēc mēs esam izpletušies arī ārpus Baltijas – tostarp Ukrainā, kur ir vēl zemākas izmaksas nekā Latvijā, bet liels darbaspēka tirgus, un Spānijā, kur ir samērā daudz cilvēku ar skandināvu valodu zināšanām. Taču, ja gribēsim augt Latvijā, no imigrācijas neizbēgsim,» viņš spriež.

Visu rakstu Runway aug par 10% lasiet 2. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru