Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mobilo telefonu servisa centrs «MTTC» paralēli pamata biznesam, kas ir mobilo ierīču remonts, pērn uzsācis arī lietoto telefonu atpirkšanu.

«Jau šobrīd redzam, ka šis pakalpojums kļūst arvien populārāks, jo teju katram ir mājās kāds telefons vai planšete, kas vairs netiek izmantots. Pie mums lietotās ierīces iespējams nodot dabai draudzīgai utilizācijai vai otrreizējai pārstrādei, turklāt pretī saņemot naudas atlīdzību,» stāsta «MTCC Latvija» vadītāja Agnese Meija.

Utilizācijai un pārstrādei paredzētās ierīces tiek nodotas sadarbības partneriem. Kopš šī pakalpojuma ieviešanas, utilizācijai nodotās ierīces ir skaitāmas vairākos simtos. «Plānojot pakalpojuma ieviešanu, veicām aptauju, kurā noskaidrojām, ka mājsaimniecības Latvijā glabā kaudzēm nevajadzīgu mobilo ierīču, jo nav informētas par to nodošanas iespējām, t.i., tobrīd 54% aptaujāto nemaz nezināja, ka nevajadzīgas lietotās ierīces vispār var nodot,» biznesa portālam db.lv norāda A. Meija.

Katrā ierīcē ir vērtīgi resursi – dzelzs, zelts un citi, kā arī kaitīgas vielas, kas, neatbilstoši pārstrādātas, nonāk dabā un nodara kaitējumu ne tikai apkārtējai videi, bet arī cilvēkam. «MTTC Latvija» mērķis ir veicināt atbildīgu, videi draudzīgu mobilo ierīču pārstrādi vai to utilizāciju.

Naudas summas apmēru, kas tiek atlīdzināts par nodotajām ierīcēm, ietekmē gan nodotās ierīces tehniskais stāvoklis, gan tās vecums. «MTTC Latvija» nav vienas fiksētas summas, jo katra ierīce tiek atsevišķi izvērtēta.

«Mēs dzīvojam ļoti straujas attīstības laikā. Viedierīču nozare ir viena no tām, kas attīstās visstraujāk. Sekojot tehnoloģiskiem uzlabojumiem, patērētāji arvien vieglāk maina savas mobilās ierīces, neaizdomājoties par to tālāko dzīvi,» uzsver A. Meija.

«MTTC» 2017. gadu Latvijā noslēdzis ar 2,8 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 65% vairāk nekā pērn. Straujo apgrozījuma izaugsmi ietekmēja mazumtirdzniecības tīkla izvēršana, kā arī jaunu apdrošināšanas projektu attīstīšana kopā ar sadarbības partneriem.

Līdz šim «MTTC Latvija» bija labi pazīstams biznesa segmentā, apkalpojot mobilo sakaru operatorus. Aizvadītajā gadā uzņēmums uzsāka biznesa attīstību mazumtirdzniecībā, klientu apkalpošanas centru izveidē, investējot vairāk nekā 100 tūkstošus eiro.

«Izvēršot biznesu mazumtirdzniecības segmentā, mūsu top prioritāte bija ātrums un pieejamība klientiem. Apzinoties mobilo telefonu neaizstājamību mūsdienās, sākām piedāvāt telefona remontu turpat uz vietas mūsu salonos, kas atrodas populārākajos tirdzniecības centros,» stāsta «MTCC Latvija» vadītāja.

Sekmīgs aizvadītais gads bijis arī «MTTC» grupai kopumā. 2017. gada apgrozījums sasniedzis 24,95 miljonus eiro, kas ir par 16% lielāks nekā gadu iepriekš. MTTC darbojas visās Baltijas valstīs, Skandināvijā, Itālijā, Nīderlandē, Islandē, Vācijā, Francijā un Austrijā.

Komentāri

Pievienot komentāru