Pakalpojumi

Igauņu Viveo Health ienāk Latvijā

Anda Asere, 21.10.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas attālinātas medicīnas un apdrošināšanas jomas jaunuzņēmums "Viveo Health" saskata potenciālu arī Latvijas tirgū.

"Viveo Health" piedāvā veselības apdrošināšanu kopā ar telemedicīnas pakalpojumu. Skaidrojot, ko tas nozīmē, SIA "Viveo Health" vadītājs Normunds Kravalis teic, ka cilvēkiem, kuru veselību darba devējs ir apdrošinājis "Viveo Health", vajadzības gadījumā septiņas dienas nedēļā ir iespēja zvanīt vai rakstīt platformas ārstiem un saņemt palīdzību – konsultāciju, atvērt slimības lapu, izrakstīt recepti zālēm. Tā kā šis pakalpojums ietilpst veselības apdrošināšanas polisē, tas ir bez papildu maksas. Ja nepieciešama palīdzība klātienē, ārsts izlemj, kura speciālista konsultācija vai kādi izmeklējumi vajadzīgi, un izveido pierakstu. "Pacientam atliek vien ierasties uz vizīti vai izmeklējumu," viņš saka.

Arī medicīna pārceļas tiešsaistē 

Attālināto ārstu konsultāciju platformā "DoctorOnline" vēl pirms mēneša notika aptuveni 10 konsultācijas...

Igaunijā platformas lietotāju skaits, kuriem to darba devēji ir iegādājušies šāda veida veselības apdrošināšanas pakalpojumu, ir sasniedzis desmit tūkstošus. N. Kravalis par biznesa attīstību Latvijā ir noskaņots optimistiski, jo aptuveni 2/3 Latvijas strādājošo ir darba devēja apmaksāta veselības apdrošināšana. "Viveo Health" Latvijā ir pavisam jauns spēlētājs un, lai gan daļa potenciālo klientu ir ieinteresēti, katrā kompānijā ir atšķirīgs termiņš, līdz kuram ir spēkā esošā veselības apdrošināšanas polise.

Nodrošinās attālinātas ārstu konsultācijas 

Latvijā izstrādāts risinājums medicīnas iestādēm, lai nodrošinātu iedzīvotāju identificēšanu...

Vaicāts par cenu, kāda ir šāda veida pakalpojuma kombinācijai, N. Kravalis teic, ka "Viveo Health" neesot īpaši dārgāka vai lētāka par citām apdrošināšanas polisēm. "Visi, protams, domā par polišu segumu, bet mēs gribam vērst uzmanību uz veselības pieejamību un cilvēku labklājību. Šobrīd naudas pelnīšana mums nav pirmajā vietā. Gribam iegūt uzņēmumu un klientu uzticību. Veselības aprūpei būtu jābūt pieejamai. Protams, mūsu pakalpojums nav bezmaksas, bet, ņemot vērā, ka daudz ko var atrisināt attālināti, samazinās izmaksas par citiem apdrošināšanas pakalpojumiem," viņš norāda.

"Nav viegli dibināt šāda veida uzņēmumu Latvijā. Tas prasīja rūpīgu darbu trīs mēnešu garumā. Vietējā komandā jau ir trīs ārsti un trīs māsas. Ja mums izdosies nosegt cerētos 5 līdz 10% Latvijas tirgus, ārstu un māsu skaits pieaugs un jau līdzināsies poliklīnikai," teic N. Kravalis.

Latvijā "Viveo Health" ārsti strādā angļu, krievu un latviešu valodā. N. Kravalis spriež, ka šī iemesla dēļ pakalpojums ir simpātisks ārzemniekiem, kuri strādā Latvijā, vai arī latviešiem ārzemēs, lai veselības jautājumos varētu saņemt konsultāciju dzimtajā valodā. "Mūsu ārsti var sastādīt ārstēšanās plānu, pieteikt vizītes pie speciālistiem vai izmeklējumu veikšanai tā, lai cilvēki bez kavēšanās var saņemt nepieciešamo medicīnisko aprūpi Latvijas privātklīnikās," viņš ilustrē.

"Visi ir pieraduši, ka banka ir rokas stiepiena attālumā un, neizejot no mājas, varam veikt maksājumus telefonā. Kāpēc medicīnā nevarētu būt tas pats? Līdz pat 80% veselības problēmu var atrisināt attālināti, trūkst tikai rīku, prasmju un ieradumu. Piemēram, gripas gadījumā ir efektīvas zāles, ja terapiju sāk pirmo trīs slimības dienu laikā. Platformā var sazvanīt ārstu, ātri iegūt nosūtījumu uz analīzēm un, ja laboratoriski tiek apstiprināta gripa, saņemt recepti elektroniski. Iespējamas situācijas, kad to izdodas izdarīt pat vienas dienas laikā. Parastajā sistēmā ar iešanu pie ģimenes ārsta to ir ļoti grūti izdarīt, turklāt šobrīd viņus "gāž riņķī", jo bērniem kaut ar vienu no Covid-19 simptomiem ir jāgriežas pie ģimenes ārsta, un pārējie nedēļu gaida rindā," apgalvo N. Kravalis.

Viņa skatījumā attālinātā medicīna padara pieeju veselības pakalpojumiem ātrāku, palīdz samazināt slimošanas laiku un slimības dienu skaitu. "Latvijā cilvēki slimo 19 līdz 20 dienas gadā, ko ar ātrāku pieeju konsultācijai var samazināt līdz pat 30%, kas lielākos uzņēmumos ir nozīmīgi," tā N. Kravalis, piebilstot, ka jau agrāk bija dažādi attālinātās medicīnas risinājumi, bet Covid-19 pandēmija paātrināja to attīstību.

"Viveo Health" OÜ dibinātājs Rauls Kālo (Raul Källo) 20 gadus ir strādājis apdrošināšanā un 2017. gadā viņš dibināja šo uzņēmumu ar domu uzlabot medicīnas aprūpes pieejamību. Ideja bija radīt platformu, kur glabājas visa informācija par pacientu un dati ir aizsargāti. "Igauņi izceļas ar daudzām lietām, īpaši ar telemedicīnu. Igaunija bija pirmā valsts pasaulē, kas ieviesa elektronisko pacienta kartiņu. 2010. gadā tika ieviesta e-recepte, bet iecerēts, ka no 2021. gada katram Igaunijas pilsonim būs pieeja telemedicīnai ar visiem iespējamiem e-pakalpojumiem," teic N. Kravalis.

"Viveo Health" strādā 50 darbinieki birojos astoņās valstīs, tostarp Meksikā, Brazīlijā, Dienvidāfrikā un Indijā. Platformā pieņem desmit tūkstoši ārsti 42 valstīs, kuru šogad veikto konsultāciju skaits pārsniedzis 456 tūkstošus. Uzņēmums līdz šim piesaistījis sešu miljonu eiro finansējumu, tostarp divus miljonus eiro projekta izstrādē ieguldījis dibinātājs.

Komentāri

Pievienot komentāru