Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Privāta vidusskola Patnis, kas Latvijā darbojas jau 30. gadu, investējot nepilnu pusmiljonu eiro pirmajā būvniecības kārtā, paplašina savu darbību, uzsākot jaunas ēkas būvniecību.

13. jūnijā ēkas pamatos iemūrēta laika kapsula. Jaunā ēka tiks veidota, integrējot ilgtspējīgus risinājumus gan komunikācijās, gan iekštelpu interjerā. Projektu realizē arhitektu birojs “ar.4”, ko vada arhitekts Andris Vītols, projekta arhitekte - Ieva Spriņģe.

Būvniecība plānota divās kārtās – pirmā kārta tiks uzsākta šajā vasarā un plānots, ka nākamā mācību gada pēdējo zvanu skolēni varēs sagaidīt jau jaunajā ēkā. Katrā no kārtām plānots izbūvēt aptuveni 300 kvadrātmetru platību. Izmantojot koka konstrukcijas, ventilāciju ar rekuperāciju, kā arī apkures sistēmu ar siltumsūkni, tiks nodrošināta gan samazināta CO2 pēda, gan iespēja skolēniem uzturēties labi ventilētās telpās visa mācību gada garumā, kas pozitīvi ietekmes koncentrēšanās spējas un samazinās vīrusu izplatības riskus.

“Nav noslēpums, ka mūsdienīgai mācību videi ir tieša ietekme uz izglītības kvalitāti un skolēnu motivāciju. Veidojot jauno ēku saskaņā ar ilgtspējas principiem, izvēloties videi draudzīgus un dabiskus materiālus, saglabājot koka elementus iekštelpu dizainā un izmantojot dažādus elektroenerģijas taupīšanas instrumentus, vēlamies mudināt bērnus un jauniešus aizdomāties par šīm lietām arī savā ikdienā. Patnis šobrīd izstrādā STEAM skolas konceptu, plānojot uzsākt tā īstenošanu ar 2023./2024.mācību gadu, tas nozīmē fokusu uz starpdisciplināru sadarbību un projektos balstītu mācīšanos un esam droši, ka jaunā ēka sekmēs šīs pieejas īstenošanu,” uzsver skolas dibinātāja Zane Ozola.

“Šī viennozīmīgi būs vieta, kur daba “ienāks” klasē tiešā un pārnestā nozīmē un esam droši, ka tas sniegs papildus iedvesmu gan bērniem, gan pedagogiem. Arī dažādas formas un izmēra klašu telpas lieliski atbilst nākotnes izglītības tendencēm. Skola jau sen vairs nav vieta, kurā skolotājs stāv klases priekšā un stāsta, bet skolēni tikai klausās, tā ir vieta, kur strādāt komandās, sadarboties, radīt inovācijas, un jaunā ēka palīdzēs to darīt,” stāsta Andris Vītols.

Ēkā plānota efektīva apkures sistēma – siltumsūkņi un siltās grīdas, kas ne tikai nodrošinās zemu enerģijas patēriņu, bet arī uzskatāmi parādīs, kā dabas doto enerģiju pārvērst siltumā. Skolas pārstāvji norāda, ka skolēni tiks iepazīstināti ar ēkā izmantotajām tehnoloģijām, vienlaikus mācoties par enerģijas patēriņu, tās taupīšanu, videi draudzīgu risinājumu izmantošanu u.tml.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Durvis jaunās telpās ver SEB Inovāciju centrs

Db.lv, 26.04.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc pārcelšanās uz jaunām telpām 25.aprīlī durvis vēris SEB Inovāciju centrs. Sākotnēji tas atklāts jau 2018. gadā un atradās Vecrīgā, bet nu pārcēlies uz pieejamākām telpām Rīgā, K. Barona ielā. SEB Inovāciju centrs izveidots ar mērķi radīt ērtu vidi, kur iesaistīt uzņēmējus, sadarbības partnerus un ikvienu sabiedrības locekli dažādās inovāciju aktivitātēs.

SEB Inovāciju centri visās Baltijas valstīs rada vidi uzņēmumu uzplaukumam – vietu, kur uzņēmēji var saņemt atbalstu, mācīties, sadarboties un sasniegt savus mērķus. Šī vide atvieglo eksperimentēšanu sadarbībā ar fintech, akadēmisko sektoru un uzņēmumiem, lai veidotu jaunas, inovatīvas partnerības.

“SEB Inovāciju komandas mērķis ir veicināt izpratni par inovāciju vadību un uzņēmējdarbību, sniegt atbalstu šīm ekosistēmām un veidot jaunas sadarbības, iesaistoties kopradē. Jaunās telpas ir palīgs ceļā uz šo mērķu sasniegšanu. Tās palīdz veidot radošu vidi, kur atrast nākotnes biznesa modeļus sadarbībai ar citiem uzņēmumiem. Kopumā Inovāciju centrs tika radīts visiem – gan bankas klientiem un darbiniekiem, gan arī sadarbības partneriem,” skaidro SEB bankas Inovāciju vadītāja Ance Āboliņa.

Komentāri

Pievienot komentāru