Investēs astoņus miljonus eiro Sakret rūpnīcā Krievijā 

Sakret sauso būvmaisījumu rūpnīcā Krievijā tiks investēti astoņi miljoni eiro (5,6 miljoni latu) un rūpnīcas projektētā jauda būs 150 tūkst. tonnu sauso būvmaisījumu gadā, šodien rūpnīcas atklāšanā sacīja Sakret Russland direktors Ruslans Safarovs.

LETA, 18.6.2013
1/4

Foto: LETA

«Sakret Russland sauso būvmaisījumu rūpnīca kļūs par vienu no lielākajiem Samāras apgabala celtniecības uzņēmumiem. Jau patlaban tiek ražotas 7500 tonnas celtniecības ķīmijas gadā un kopā ar sauso būvmaisījumu rūpnīcu, ko plānojam atvērt 2014. gada novembrī, tiks apmierināti aptuveni 15-20% no Samāras apgabala un apkārtējo reģionu pieprasījuma pēc celtniecības materiāliem,» sacīja R. Safarovs.

Rūpnīcā strādās 70 strādnieku, jo pārsvarā visi procesi ir automatizēti. Iekārtas rūpnīcai piegādā Somijas kompānija Lahti Precision.

Rūpnīcā tiks ražoti aptuveni 60 dažādu sortimentu produkcijas veidi, to skaitā dekoratīvie apmetumi, flīžu līme, hidroizolācijas materiāli, lakas, krasas, antikorozijas pārklājumi un tamlīdzīga produkcija.

R. Safarovs piebilda, ka rūpnīcas celtniecība ir īpaši aktuāla, jo Samāras reģionā notiks 2018. gada Pasaules futbola čempionāta spēles, līdz ar to celtniecības apjomi tuvākajos gados ievērojami augs.

Sporta infrastruktūras objektu celtniecībai no Krievijas federālā budžeta paredzēts atvēlēt aptuveni 40 miljardus rubļu.

Jau vēstīts, ka Latvijas sauso būvmateriālu ražotājs SIA Sakret noslēdzis franšīzes līgumu ar Krievijas pilsētas Samāras uzņēmumu Sakret Russland par Sakret būvmateriālu rūpnīcas izveidi Krievijā un līgumu par konsultācijām un apmācībām materiālu izstrādē un iekārtu izmantošanā atbilstoši Sakret standartiem.

2012. gada decembrī Krievijas partneri ar savām iekārtām jau sāka ražot būvķīmiju ar Sakret zīmolu, kuras realizācija notiek Samāras apgabalā.

Starptautiskā Sakret koncerna vadība ir pilnvarojusi Latvijas uzņēmumu Sakret attīstīt Sakret zīmolu Austrumu reģiona tirgū. Sakret noslēgtais līgums ar Samāras uzņēmumu ir pirmais solis franšīzes tīkla attīstībā austrumos.

«Viena no mūsu lielākajām vērtībām ir tā, ka mēs izprotam gan Rietumu, gan Austrumu tirgus īpatnības un, atrodoties Eiropas Savienībā (ES), varam palīdzēt Eiropas tirgum ieiet Krievijā un Krievijas uzņēmējiem ienākt ES. Šī sadarbība ir abpusēji izdevīga, jo mēs ieejam un gūstam tiešu pieredzi Krievijas tirgū, savukārt Samāras partneri uz līguma pamata iekļaujas kopējā izejvielu piegādes tīklā, kur izejmateriālu cenas ir būtiski mazākas, nekā pērkot Krievijā uz vietas,» skaidro Sakret direktors Andris Vanags.

Sakret 2012. gada kopējais apgrozījums, kas iekļauj Sakret Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas uzņēmumus, ir pieaudzis par 16,5%, salīdzinot ar 2011. gadu.

Pagājušā gada Sakret kopējais neauditētais apgrozījums Baltijā un Somijā sasniedza 15,5 miljonus eiro (10,85 miljonus latu), un tas ir pieaugums par 16,5%, salīdzinot ar 2011. gadu, kad uzņēmuma kopējais apgrozījums bija 13,3 miljoni eiro (9,31 miljons latu).

Latvijā 2012. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza astoņus miljonus eiro (5,6 miljonus latu), kas ir par 14% vairāk nekā 2011. gadā, kad apgrozījums bija septiņi miljoni eiro (4,9 miljoni latu).

Pagājušajā gadā Sakret ir Baltijā saražojis un realizējis produkciju par 16% vairāk nekā 2011. gadā. Latvijā saražotās un realizētās produkcijas apjomi pieauguši par 13%. Vislielākais realizētās produkcijas pieaugums 2012. gadā bija Sakret rūpnīcai Igaunijā, sasniedzot 39% pieaugumu.

Sakret ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums, kas attīsta un pilnveido iegādātās franšīzes licences priekšrocības. Pirmais Sakret uzņēmums Baltijā tika izveidots Latvijā 2003. gadā, bet pirmā sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu rūpnīca savu darbu Latvijā sāka 2004. gadā. 2007. gada jūlijā savas durvis vēra Latvijas uzņēmējiem piederošā Sakret rūpnīca Igaunijā, bet 2008. gada augustā Lietuvā. 2012. gadā Sakret atvēra tirdzniecības pārstāvniecību Somijā, kur uzņēmums darbojas ar nosaukumu Sakret Norden.

Tevi varētu interesēt

Kad Oksana Birkāne sāka darbu būvmateriālu ražošanas kompānijā Sakret, viņa bija galvenās...

Latvijas būvmateriālu ražotājas SIA Sakret 2012. gada kopējais apgrozījums, salīdzinot ar aizpērnā...

Pirms vairāk nekā četriem gadiem notikušais patēriņa ekonomikas sabrukums un straujā ražošanas...

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Padome par biedrības valdes locekli ievēlējusi...

SIA Sakret laboratorijā izstrādāta speciāla sauso celtniecības maisījumu produktu grupa SAKRET...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

No šīs sadaļas

Baltijā lielākais kafijas ražotājs Melnā kafija investējis 30 tūkstošus latu jauna zīmola...

Finanšu ministrs Andris Vilks darbam Rīgas brīvostas valdē kā savu pārstāvi virzīs...

Otrdien Ministru kabinets konceptuāli atbalstīja darba grupas sagatavoto rīcības plānu sociālekonomisko...

Latvijas nacionālās aviosabiedrības airBaltic pārdošanu investīciju konsultanti šogad...

Latvijas dzelzceļš (LDz) pabeidzis pirmo darbu posmu pie bezmaksas bezvadu interneta pieslēguma...

AS Dobeles dzirnavnieks parakstījis līgumu ar Swedbank par apgrozāmo līdzekļu finansēšanu,...

Sarunas par nacionālās lidsabiedrības airBaltic pārdošanu notiek ar diviem potenciālajiem...

SIA Milda KM pērn ir samazinājusi privāto preču zīmju ražošanas īpatsvaru un...

Atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai turpmāk tiks piešķirts arī bezalkoholisko...

Ar jaunu ražotni un jaudām Zaķumuižas ūdens ražotājs SIA Markol plāno iekarot...