Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sauso būvmaisījumu ražotājs AS "Sakret Holdings" ieguldīs 250 000 eiro saules paneļu parka izveidē uzņēmuma ražošanas teritorijā Stopiņu pagastā, informē uzņēmuma pārstāvji.

No saules paneļiem iegūto zaļo enerģiju uzņēmums izmantos ražošanas vajadzībām, šim nolūkam nodrošinot līdz 50% nepieciešamās elektroenerģijas. Projektu iecerēts pabeigt 2024.gada pavasarī.

Paredzams, ka 518 uzstādītie saules paneļi saražos vidēji 256 000 kilovatstundu gadā.

"Sakret Holdings" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags skaidro, ka būvmaisījumu ražošanai ir sezonāls raksturs, proti, lielākie apmēri tiek saražoti vasarā, kad ir arī visvairāk saules gaismas.

Saules paneļu parka uzstādīšanu realizē AS "Latvenergo". Projektu plānots finansēt gan no uzņēmuma līdzekļiem, gan ar "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") finansējuma palīdzību Atjaunošanas un noturības mehānisma ietvarā "#NextGenerationEU".

"Sakret Holdings" projektā plānotais kapitāla atlaides apjoms no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda resursiem ir 55 000 eiro.

"Sakret Holdings" saules paneļu parks atradīsies uzņēmuma teritorijā Rumbulā, Ropažu novadā. Tā platība būs 7000 kvadrātmetru.

Jau vēstīts, ka 2022.gadā "Sakret Holdings" apgrozījums Baltijas valstīs, pēc kompānijā vēstītā, sasniedza 29,8 miljonus eiro. Tostarp "Sakret Holdings" piederošais sauso būvmaisījumu ražotājs SIA "Sakret" pagājušajā gadā strādāja ar 12,864 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,4% vairāk nekā 2021.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 12,2% un bija 720 266 eiro.

"Sakret Holdings" patiesais labuma guvējs, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Māris Ķelpis. Uzņēmumam ir četras rūpnīcas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Komentāri

Pievienot komentāru