Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Specializētais graudu pirmapstrādes iekārtu ražotājs Preco iekārtu ražošanas modernizācijā investēs aptuveni 1,8 miljonus eiro.

Aptuveni 1,5 miljoni eiro ir bankas Citadele finansējums.

Preco uzstādīs jaunu eksperimentālu augstas veiktspējas graudu kalšu komponentu ražošanas līniju, kas nodrošinās augstākās kvalitātes detaļu izgatavošanu, izmantojot jaunu vienotu metāla ielādes, štancēšanas, griešanas, ciršanas, locīšanas, formēšanas, sortēšanas un speciālo eņģu izgatavošanas tehnoloģiju.

Tas dos iespēju modernizēt ražošanas procesu, ievērojami palielinās jaudu, uzlabos izstrādājumu kvalitāti un nodrošinās gan tehnoloģiski sarežģītāku detaļu, gan jauna tipa caurplūdes graudu kalšu - ar inovatīvu centrbēdzes putekļu atdalīšanas sistēmu - ražošanu. Savukārt pieejamās brīvās ražošanas jaudas uzņēmums varēs izmantot, lai pievērstos arī ārpakalpojumu sniegšanai citiem metālapstrādes uzņēmumiem.

Preco ir Latvijā un Baltijā vienīgais graudu pirmapstrādes iekārtu ražotājs un eksportē vairāk nekā 60 % no saražotajām graudaugu, lopbarības augu, pākšaugu, sēklu un citu birstošu produktu transportēšanas un kaltēšanas iekārtām.

"Graudu pirmapstrādes iekārtu ražošanas nozarē esam uzkrājuši jau vairāk nekā 20 gadu pieredzi un šobrīd ražošanas iekārtas eksportējam galvenokārt uz Eiropas Savienības valstīm. Mums ir stabils pastāvīgo klientu loks, tāpēc pandēmija nav būtiski ietekmējusi mūsu ražošanas apjomus. Jaunās ražošanas līnijas izveide dos iespēju turpināt mūsu izaugsmi, aptverot jaunus eksporta tirgus un piedāvājot saviem klientiem kvalitatīvākus un tehnoloģiski modernākus izstrādājumus. Esam saistīti ar pārtikas nozari, kurā darba pietiek, tāpēc vienmēr cenšamies optimizēt ražošanas procesu un uzlabot ražoto iekārtu kvalitāti," teic uzņēmuma Preco valdes loceklis Valdis Pabērzs.

"Produktu ar pievienoto vērtību ražošanā redzam lielu attīstības potenciālu un esam gatavi atbalstīt uzņēmumus ar skaidriem izaugsmes mērķiem. Modernizējot ražošanas uzņēmumus un to ražotnes, tiek veicināta produktivitāte, radīti jauni produkti un uzlabota Latvijas inovatīvo produktu eksportspēja. Tāpēc arī ražojošie uzņēmumi aktīvi izmanto bankas finansējumu modernu un energoefektīvu iekārtu iegādei un ir starp visvairāk finansētajām nozarēm," uzsver Vaidas Žagūnis, Citadeles korporatīvās pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis.

SIA Preco kopš 2010. gada projektē un ražo graudaugu, lopbarības augu, pākšaugu, sēklu un citu birstošu produktu (zāģu skaidu, šķeldas, granulu, celtniecības materiālu utt.) transportēšanas un kaltēšanas iekārtas. Vairāk nekā 8000 kvadrātmetrus plašā ražotne izvietota Lielvārdē. Preco produkciju ar dīleru uzņēmumu starpniecību izplata Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijā, Ungārijā, Austrijā, Čehijā, Vācijā un citās ES valstīs.

Projektam piesaistīts arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) finansējums.

Komentāri

Pievienot komentāru