Kā top? Ceļazīmes Latvijas autoceļiem 

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ražotnē Daugavpilī, kur tiek ražotas dažādas ceļazīmes.

Monta Glumane, 15.2.2019
1/33

Db.lv viesošanās laikā LAU ražotnē top ceļazīme autobusu pieturai Cēsu novadā. Tās izmērs ir standarta – 600x900mm. Ražošanas process skatāms tālāk galerijā!

Foto: Ivars Soikāns

Ceļazīmju izgatavošana Daugavpilī ir LAU komercpakalpojums. Tiek ražotas ceļazīmes ar un bez stiprinājuma elementiem, transportlīdzekļu pazīšanas zīmes, ielu un māju nosaukumu plāksnītes, reklāmas no gaismu atstarojoša materiāla, darba drošības tehnikas zīmes, piktogrammas, ģerboņi, plakāti, paziņojumi, informācijas un tūrisma norādes.

Kā stāsta LAU Daugavpils ceļu rajona direktora vietniece Zinaīda Bleidele, Daugavpilī ceļazīmju ražotne pastāv no 1998. gada, un sākotnēji ceļazīmes tika ražotas tikai Daugavpils ceļu rajona vajadzībām.

Šobrīd ceļazīmes tiek ražotas visam LAU un, kā norāda Z.Bleidele, pasūtījumi un apjomi ar katru gadu pieaug. Pēdējos trīs gados ar rokām katru gadu tiek izgatavotas vairāk nekā 6000 ceļazīmes, no kurām 85% ir LAU vajadzībām un 15% - citi pasūtījumi. Ražotnē strādā divi cilvēki, kuri gan veido zīmi, gan veic aprēķinus

Visaktīvākais ceļazīmju ražošanas laiks ir no aprīļa līdz augustam, bet klusākajā laika posmā uzņēmums piedalās arī iepirkumu konkursos, kas saistīti ar ceļazīmju ražošanu, un piedāvā savus pakalpojumus. «Arī šajā nozarē pastāv konkurence un tā ir spēcīga, katrs konkurss mums ir jauns izaicinājums,» komentē Z.Bleidele.

2017. gadā neliels apjoms LAU saražoto ceļazīmju aizceļoja uz Norvēģiju. «Kā teica kolēģi Norvēģijā, esot liels lepnums uz ceļiem redzēt Latvijā ražotas ceļazīmes. Lai arī Norvēģijas pasūtījums bija neliels, mēs ar to lepojamies, jo atsauksmes bija labas. Šobrīd neplānojam eksportēt vairumā. Ar pašreizējiem resursiem pagaidām orientējamies uz Latvijas tirgu,» skaidro Z.Bleidele.

Saņemot pasūtījumu, ir jāpārliecinās, vai uzņēmumam ir pieejami vajadzīgie materiāli, jo zīmes ir standarta un nestandarta. Dažkārt nepieciešama arī cita krāsu palete. LAU arī piedāvā projektēt gan zīmes, gan uzrakstus.

Tāpat LAU gan maina bojātas ceļazīmes, gan veic to uzlabojumus. Piemēram, uzlīmējot aizsargplēvi, ceļazīmi nav iespējams tik viegli sabojāt.

Šogad uzņēmums plāno investīcijas aptuveni līdz 10 000 eiro apmērā, lai iegādātos jaunu aplikatoru, ar ko veic līmēšanas darbus, un ploteri, kas nepieciešams ceļazīmju izgriešanas darbiem. «Mūsu esošās iekārtas varbūt nav pašas jaunākās, tomēr arī tajās esam veikuši ieguldījumus, lai uzlabotu darbu kvalitāti,» komentē Z.Bleidele.

VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) tika izveidots 2006.gada 6.jūnijā, apvienojot četras kapitālsabiedrības - VAS «Centrālā reģiona ceļi», VAS «Latgales ceļi», VAS «Kurzemes ceļi», VAS «Vidzemes ceļi».

Lai nodrošinātu vienotu valsts autoceļu stāvokli un to caurbraucamību visa gada garumā visā Latvijas teritorijā, 2013.gada 18.decembrī tika noslēgts Deleģēšanas līgums ar Satiksmes ministriju. Tas paredz, ka no 2014.gada 1.janvāra Satiksmes ministrija deleģē LAU veikt tās kompetencē esošo valsts pārvaldes uzdevumu - valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu visā Latvijas Republikas teritorijā. Līgums ir noslēgts uz septiņiem gadiem.

Tevi varētu interesēt

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Immer Digital...

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA RUBRIG ražotnē,...

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA Papīrs Com ražotnē Rīgā, Zolitūdē, lai vērotu,...

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties Food Union ražotnē Rīgā,...

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA «iCotton» ražotnē Liepājā, lai vērotu, kā tiek ražotas...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Neraugoties uz straujo tehnoloģiju attīstību, izstāžu bizness neizzudīs...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Immer Digital...

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA Papīrs Com ražotnē Rīgā, Zolitūdē, lai vērotu,...

Vilani ir pirmā jaunā linu šķirne, kuru pēc vairāk nekā 25 gadu...

Balstoties uz pērn noslēgto sadarbības līgumu, «Olainfarm» šī gada 1.ceturksnī piegādās...

Patlaban Latvijas konservu ražotāji apmēram 60% ārvalstīs realizētās produkcijas pārdod Eiropas...

SIA Glass & Wood Latvijas būvniecības biznesā ieņem stabilu un ekskluzīvu tirgus...

Piena pārstrādes uzņēmums «Food Union» paplašinājis zīmola «Kārums» sortimentu ar jaunu...

Vācijā, Ķelnē norisinās pasaulē lielākā saldumu un uzkodu izstāde ISM 2019, kurā...

No maza graudu pārstrādes uzņēmuma vairāk nekā 20 gados SIA Otaņķu dzirnavnieks...