Kā top? Drawies burtu krītiņi

2018. gada 06. jūlijs plkst. 7:07
Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas pie zīmola Drawies radītājas Ievas Pastares, kura izveidojusi alfabēta krītiņus un krītiņus augļu un dārzeņu formās.

«Drawies» krītiņi ir radušies pēc īpašnieces diplomdarbu idejas, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju 2015. gadā. «Studiju laikā sadarbojos ar Strazdumuižas internātvidusskolu, ar neredzīgiem bērniņiem. Tad mans uzstādījums bija tāds, lai ar krītiņu palīdzību arī šie bērni saprastu krāsas. Šos krītiņus izmanto arī bērni ar autismu un daltonismu. Krītiņus iegādājas arī privātie bērnudārzi,» stāsta I. Pastare.

«Pašlaik «Drawies» ir pārmaiņu procesā. Ļoti aktīvi tiek domāts par krītiņu materiāliem, jo iepriekš augļu un dārzeņu krītiņi bija no māla, bet tagad būs no ģipša. Burtu krītiņi jau ir no ģipša. Ģipsis ir daudz vieglāks par mālu, un tas eksportā ir milzīgs pluss. Līdz ar pāreju uz ģipsi, ražošanas process būs efektīvāks un draudzīgāks eksporta tirgum,» stāsta I. Pastare. Tomāts un mellenes tiks izņemti no ražošanas. Mellenes tāpēc, ka ir pārāk mazas un bērni tās var ielikt mutē, degunā. Savukārt, tomātu bērni dažkārt neatpazīst, viņiem šķiet, ka tas ir persiks vai ābols. Šobrīd lielāks pieprasījums ir pēc augļu un dārzeņu krītiņiem, jo krāsainie burti tirgū ir salīdzinoši nesen, kopš Ziemassvētkiem. Taču Ieva uzskata, ka tiem ir liels potenciāls. Šobrīd burtiem ir pieejams arī angļu un zviedru alfabēts, jo individuālie pasūtījumi tiek saņemti arī ārpus Latvijas, piemēram, Vācijas, Spānijas, Francijas, Itālijas, Zviedrijas.

Biznesā galvenokārt ir ieguldīti pašas līdzekļi, bet paralēli tam iziets Zaļo tehnoloģiju inkubators, kurš atbalstīja sertifikātu iegūšanu un biznesa apmācības. Šobrīd īpašniece aktīvi darbojas Siguldas inkubatorā, kur tiek iegūts līdzfinansējums. «Visu, ko nopelnu, cenšos maksimāli ieguldīt biznesa attīstībā. Ir bijuši arī aizņēmumi no ģimenes locekļiem,» saka I. Pastare. Krītiņu cenas ir no 12 eiro līdz 25 eiro par komplektiem

«Pirms gada krītiņi bija daudzos veikalos, bet ar katru veikalu ir jāuztur īpašas attiecības. Veikali uzliek arī lielu uzcenojumu, un es šobrīd nevaru savu cenu nolaist tik zemu, lai veikalos cilvēki manus krītiņus pirktu lielā apjomā. Taču dažos Rīgas veikalos esmu atstājusi savu produkciju. Visu gan ir iespējams pasūtīt internetā,» saka I. Pastare.

No pagājušā gada pieci rotaļlietu ražotāji - «Drawies», «MyCroToys», «GIGI Bloks», «Solid Wood Gifts» un «Claudia» papīra lelles ir nodibinājuši biedrību «Wonder Toys», ar kuras palīdzību kopīgiem spēkiem popularizē Latvijas rotaļlietu ražotājus un attīsta eksportu. Februāra beigās tika apmeklēta rotaļlietu izstāde Vācijā Spielwarenmesse. «Man vienai būtu ļoti grūti aizbraukt uz tādu izstādi, jo tās ir ļoti lielas izmaksas. Šobrīd notiek pārrunas ar dažādiem jauniegūtiem potenciālajiem sadarbības partneriem Eiropā, Japānā un ASV. Viss ir diezgan sarežģīti. Eksporta tirgum nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus, līdz ar to tiek domāts par visām niansēm. Mēs gribam, lai mūs sadzird pasaulē,» saka I. Pastare.


Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi