Kā top? Produktu iepakojums ražotnē Immer Digital 

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Immer Digital ražotnē Ventspilī, kur tiek ražots dažādu produktu iepakojums.

Laura Mazbērziņa, 08.2.2019

Fotogrāfijas, kurās redzams ražošanas process, skatāmas raksta galerijā!

Immer Digital mātes uzņēmums Immer Group atrodas Ukrainā. Uzņēmumu grupā ietilpst trīs uzņēmumi - rūpnīca Kijevā Immer Ukrplastic, kas darbojas kopš 1927. gada, Immer Digital rūpnīca Ventspilī un Rīgas dizaina studija Immer Design Studio. Uzņēmumi nodarbojas ar dažādu tehnoloģiju fleksiblā iepakojuma ražošanu.

Uzņēmums Immer Digital dibināts 2015. gada decembrī. «Digitālās drukas priekšrocības ļauj operatīvi apstrādāt klientu pasūtījumus, kā arī par pieejamu cenu izpildīt neliela apjoma pasūtījumus mazajiem uzņēmumiem un mājražotājiem. Tāpat uzņēmums piedāvā koncepcijas un dizaina izstrādi, kā arī pirms drukas pakalpojumus. Iepakojums plaši var tik izmantots gan pārtikas, gan nepārtikas preču iepakošanai - tostarp svaigiem, saldētiem, cietiem, šķidriem, ķīmiskiem un citiem produktiem,» stāsta uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Kreicbergs.

«Ar digitālajām tehnoloģijām lielus apjomus drukāt ir neizdevīgi - tad šī druka būs dārgāka par klasisko tehnoloģiju. Klienti pārsvarā pasūta 10 līdz 50 kilogramus ar iepakojumu. Tie ir mazie uzņēmumi vai arī apkalpojam lielo uzņēmumu promo akcijas. Taču, ja nepieciešams drukāt daudz lielākos apjomos, to darām mātes uzņēmumā Ukrainā,» piebilst ražošanas vadītājs Dāvids Grāveris.

Uzņēmumā ražotie iepakojumi ir arī no pilnībā pārstrādājamiem materiāliem. «Tie atbilst mūsdienu funkcionālajām prasībām un ir pilnībā droši dažādu pārtikas produktu iesaiņošanai. Viena no mūsu uzņēmuma galvenajām vīzijām ir videi drošs iepakojums. Jau divus gadus mūsu mātes uzņēmums ražo plēvi no kukurūzas, kas bioloģiski noārdās un tiek izmantota lauksaimniecībā. Ar otrreizējo pārstrādi uzņēmums gan nenodarbojas. Tehniskie atgriezumi tiek nodoti sadarbības partneriem pārstrādei,» informē D. Grāveris.

Atceroties laiku pirms ražotnes atvēršanas, viņš stāsta: «Sākotnēji tika izpētīta ne tikai visa Latvija, bet arī kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija. Lielu lomu spēlēja ekonomiskā situācija un darbaspēks, šajā ziņā Latvijai bija visvairāk plusu. Galvenais izaicinājums bija apmācīt darbiniekus strādāt ar mūsu ražošanas iekārtām, jo ražotnē ir jaunākās tehnoloģijas, kuras ietver gan lamināciju, gan etiķešu ražošanu, gan arī citas pēcapstrādes tehnoloģijas. Es kā ražošanas vadītājs priecājos, ka ražotne ir aprīkota ar digitālās drukas iekārtu HP Indigo 20000.».

Ražotnes izveidē ieguldīts grupas privātais kapitāls, ABLV Bank un attīstības finanšu institūcijas Altum līdzfinansējums, investējot vairāk nekā 5,7 miljonus eiro.

Immer Digital sadarbojas ne tikai ar Latvijas, bet arī Skandināvijas, Austrijas, Lielbritānijas un citu valstu uzņēmumiem, taču lielākais eksporta apjoms ir uz Lietuvu.

2020. gada novembrī Ventspilī tiks atvērta vēl viena Immer Digital ražotne, kura būs tikpat liela – 6000 kvadrātmetru - un kopējais ieguldījums pārsniegs 11 miljonus eiro. «Nozares nākotnes tendences rāda, ka pieprasījums pēc iepakojuma arvien augs,» komentē D. Grāveris.

Tevi varētu interesēt

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA RUBRIG ražotnē,...

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA Papīrs Com ražotnē Rīgā, Zolitūdē, lai vērotu,...

Aigars Stirna ir strādājis gan valsts pārvaldē, gan kā sociālais darbinieks, tomēr...

Veiksmīgas starptautiskās sadarbības rezultātā īstenota operācija kokaīna tranzīta apturēšanā,...

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties Food Union ražotnē Rīgā,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Neraugoties uz straujo tehnoloģiju attīstību, izstāžu bizness neizzudīs...

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA Papīrs Com ražotnē Rīgā, Zolitūdē, lai vērotu,...

SIA Glass & Wood Latvijas būvniecības biznesā ieņem stabilu un ekskluzīvu tirgus...

Polijas televīzijas reportieris, iefiltrējoties kādā kautuvē, slepeni nofilmējis materiālu,...

Par AS «Ditton pievadķēžu rūpnīca» valdes priekšsēdētāju atkārtoti amatā iecelts Rolands...

Akciju sabiedrība «Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca» plāno īstenot projektu «25kV maiņstrāvas...

Slavenie vācu zīmola Rosenthal porcelāna trauki smalku virtuves un galda piederumu pasaulē...

Aicinot domāt par atbalsta mehānismiem vietējā tirgus aizsardzībai un mudināt pircējus priekšroku...

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA RUBRIG ražotnē,...

Arī šogad, tāpat kā ik gadu Berlīnē notiek starptautiska pārtikas Izstāde-gadatirgus Zaļā...