Kā top?: Spodrības veļas mazgāšanas līdzeklis Kastanis 

Šķidrais veļas mazgāšanas līdzeklis Kastanis vēl aizvien ir uzņēmuma Spodrība pārdotākais produkts – Kastanis aizņem 18% no kopējā a/s Spodrība saražotā produktu apjoma. Šonedēļ Db.lv rubrikā «Kā top?» piedāvā Jums aplūkot uzņēmuma ražotni Dobelē!

Gunta Kursiša, 16.5.2014
1/39

A/s Spodrība rūpnīca Dobelē atrodas kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, un pašlaik tajā tiek ražoti divi simti dažādu produktu.

Db.lv piedāvā ielūkoties šī uzņēmuma ražošanas procesā.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Šā gada laikā jau saražotas 40 tonnas Kastaņa, un vidēji gadā tiek saražotas 250 tonnas šī produkta.

A/s Spodrība, kas tagad pazīstama arī ar preču zīmi Seal, iepriekšējos gadus noslēdza ar zaudējumiem, bet šogad apņēmusies strādāt ar peļņu. Šā gada pirmā ceturkšņa rezultāti liek domāt, ka šis mērķis tiks īstenots, Db.lv norādīja kompānijas vadītājs Raimonds Krampāns. Vidējais apgrozījuma pieaugums gadā ir 10 – 15% apjomā.

Tāpat uzņēmums šogad plāno pabeigt darbu pie EU Ecolabel sertifikātu iegūšanas. Kā plāno a/s Spodrība vadība, sertifikāts darbosies kā ieejas biļete Skandināvijas tirgos. Eco Seal produktu līnija ir salīdzinoši jauna, un tajā daļai produktu EU Ecolabel sertifikāts ir jau saņemts. «Tiklīdz EU Ecolabel sertifikātu iegūsim visiem produktiem, tā dosimies uz Skandināviju. Ziemeļeiropas tirgū bez šī sertifikāta nav ko darīt – tur nepietiek tikai ar uzrakstu «eko»,» norāda R. Krampāns. Ienākšana Skandināvijā tiek plānota jau šogad, taču viņš atzīst, ka sertifikāta iegūšanas process ir gana sarežģīts – gan laikietilpīgs, gan finanšu līdzekļus (viens tests maksā aptuveni 10 tūkstošus eiro) prasošs.

Pašlaik a/s Spodrība eksports veido aptuveni 10% no kopējiem uzņēmuma realizācijas apjomiem. Šobrīd lielākie eksporta apjomi ir uz Baltijas valstīm. Savukārt krietna daļa uzņēmuma industriālās produkcijas jeb to produktu, kas nenonāk veikalu plauktos, tiek eksportēta uz Vjetnamu – tur pieprasīti ir Dobelē ražotie ekskluzīvā segmenta grīdu vaski. Tāpat industriālie produkti tiek eksportēti uz Dāniju, Islandi un Vāciju. Eksports austrumu virzienā notiek salīdzinoši nelielos apjomos, un arī tur tiek tirgoti jau minētie grīdu vaski – pārsvarā pasūtījumus Krievijā veic no Maskavas un Pēterburgas. A/s Spodrība līgumu slēgusi, piemēram, ar Krievijas automašīnu ražotāju Autovaz (АвтоВАЗ), kuram tiek piegādāti roku tīrīšanas pastas.

Līdztekus eksporta plāniem Skandināvijas valstīs, uzņēmums cer paplašināties arī Krievijā un Ukrainā.

Uzņēmuma vadība novērojusi arī Ukrainas krīzes atbalsis. Sākoties krīzei, tika atcelta krava, ko bija paredzēts sūtīt uz šo valsti. Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji to ietekmējušas eiro kursa svārstības.

Jāatgādina, ka Seal ir Spodrības «otrs zīmols». «Īpašnieki vēlējās pilnībā mainīt zīmolu Spodrība pret Seal, taču latvieši jauno zīmolu nelabprāt pieņem, tādēļ pašlaik pastāv divi nosaukumi,» skaidro uzņēmuma vadītājs R. Krampāns. Islandieši iegādājās Dobeles rūpnīcu 2006. gadā, un 2007. gadā uzņēmums sāka tirgot produkciju ar jaunu logotipu Seal (tulkojumā no angļu val. - ronis). Arī iepriekš ronis bija Spodrības simbols.

Uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1921. gadā,  kad Rīgā tika dibināta sabiedrība apavu krēma ražošanai Mednis un biedri. Pēc Latvijas okupācijas, 1941. gadā, apvienojot un nacionalizējot vairākas fabrikas, tika izveidota Spodrība. 

Pērno gadu uzņēmums noslēdza ar 2,4 miljonu eiro apgrozījumu un 333 tūkst. eiro zaudējumiem. Uzņēmumā strādāja vidēji 65 darbinieki. 

 

Tevi varētu interesēt

Liepājas Karostas cietums uzsāk tūrisma sezonu. Rīgas kuģu būvētavas jaunais stūrmanis...

Apiņu cenu kāpums ceļ alus ražošanas izmaksas. Atver vecākiem un bērniem piemērotu...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Šā gada pirmajā ceturksnī pasaules autotirgus piedzīvojis 4,5% izaugsmi, salīdzinot ar iepriekšējā...

Latvijas upes papildina ar stikla zušu mazuļiem. Baltic Block koka bloku ražotnē investēs...

Nepalaid garām

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...