Ražošana

Kalsnava Distillery diennakts režīmā ražo spirtu dezinfekcijas līdzekļiem

Zane Atlāce - Bistere, 23.03.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas organiskā spirta ražotājs "Kalsnava Distillery" pārgājusi uz diennakts darba režīmu, lai apmierinātu augsto pieprasījumu pēc dezinfekcijas līdzekļiem, informē uzņēmumā.

Vēl nesen rūpnīca "Kalsnava Distillery", kas ražo graudu spirtu, apmēram 90% savas produkcijas eksportēja. Izejvielas no Latvijas ir pieprasītas Eiropas uzņēmumos, kas specializējas alkoholisko dzērienu, tostarp premium grupas produktu ražošanā, kā arī kosmetoloģijas produktu ražošanā un citās nozarēs.

Pēdējās dienās situācija būtiski mainījusies. "Ar mums sazinās daudzi vietējie uzņēmēji, kas ražo dezinfekcijas līdzekļus un farmaceitiskos preparātus koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai," stāsta Liāna Dravniece, uzņēmuma valdes priekšsēdētāja.

LASI ARĪ : Higiēnas preču rezerves atbilst vairāku mēnešu vidējam patēriņam

Tāpēc uzņēmums ātri pārorientēja savu darbu, un šobrīd produkcijas lielāko daļu sūta dezinfekcijas līdzekļu ražotājiem tepat Latvijā. Ja vēl decembrī un janvārī uzņēmuma Kalsnava Distillery ražošanas jauda bija 60-70%, tagad tā ir gandrīz 100%.

"Mums pasūtījumu jau ir daudz vairāk, nekā rūpnīca var saražot tuvākajās dienās un nedēļās. Tajā pašā laikā mēs saprotam savu atbildību un šajā grūtajā laikā darām visu iespējamo," saka L.Dravniece.

Tajā pašā laikā uzņēmums vēršas pie vietējiem dezinfekcijas līdzekļu ražotājiem ar lūgumu būt pacietīgam, gaidot pasūtījuma izpildi: "Darbinieki un vadība izmanto visas iespējas, lai palielinātu ražošanas apjomu, un strādā uz spēku izsīkuma robežas. Tajā pašā laikā mēs neplānojam paaugstināt mūsu produktu cenas, kas tagad ir zemākas nekā daudzās citās Eiropas valstīs. Tādējādi galaprodukta, kura ražošanai nepieciešams alkohols, izmaksām, pat ņemot vērā piegādes izmaksas, faktiski nevajadzētu pieaugt," uzskata Kalsnava Distillery vadītāja.

Rūpnīca "Kalsnava Distillery" dibināta 1937. gadā. Uzņēmums ražo graudu spirtu un organisko graudu spirtu. 2007.-2014. gadā vairākos posmos ražotne tika renovēta, un šobrīd visa tehnoloģiskā bāze, aprīkojums un saražotā produkcija atbilst Eiropas standartiem.

2019. gadā "Kalsnava Distillery" saražoja 5800 tonnas spirta, tai skaitā 400 tonnas augstākās kvalitātes bioloģiskā spirta. Lielākā tā daļa ir nosūtīta uz ES valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru