Tirdzniecība un pakalpojumi

KP atļauj AS Virši-A sadarboties ar diviem konkurentiem

Dienas Bizness, 13.11.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) 5.novembrī pieņēma lēmumu atļaut divas degvielas tirgotāja AS Virši-A vienošanās ar konkurentiem - SIA MC un SIA Kurzemes sēklas, informē KP pārstāve Paula Vilsone.

Izvērtējot vienošanās, KP secina, ka tādējādi uzlabosies konkurences situācija degvielas tirgū, kā arī AS Virši-A klientiem būs iespēja izmantot uzņēmuma piešķirtās atlaides plašākā Latvijas teritorijā.

Vienošanās ietvaros AS Virši-A klientiem degvielas maksājuma karti būs iespējams izmantot arī SIA MC un SIA Kurzemes sēklas degvielas uzpildes stacijās (DUS).

Izvērtējot vienošanās, KP nesaredz draudus konkurencei. Vienošanās rezultātā palielināsies to uzņēmumu skaits, kas spēj piedāvāt DUS tīkla pakalpojumus ievērojamā Latvijas teritorijā, tā radot konkurenci lielākajiem DUS tīkliem. Tāpat vienošanās labvēlīgi ietekmēs patērētājus, AS Virši-A klientiem sniedzot iespēju izmantot uzņēmuma piešķirtās atlaides plašākā teritorijā un lielākā skaitā DUS.

Kā liecina uzņēmumu sniegtā informācija, vienošanās ļaus AS Virši-A piesaistīt lielāku klientu skaitu un palielināt savu konkurētspēju, piedaloties iepirkumu konkursos. Savukārt SIA MC un SIA Kurzemes sēklasa tiks sniegta iespēja palielināt apgrozījumu, atpazīstamību un klientu skaitu.

Komentāri

Pievienot komentāru