Krievijā aptur Igaunijas Lux Express grupas uzņēmuma autobusu pārvadājumu licenci 

Krievijas iestādes uz laiku anulējušas licenci Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupā Lux Express Grupp ietilpstošā Krievijas uzņēmuma Jevrolains pasažieru autobusu reisiem maršrutos Helsinki-Sanktpēterburga un Tallina-Sanktpēterburga, tādēļ Lux Express šajā laikā pasažieru pārvadāšanai norīkojusi citus autobusus un piedāvā citus variantus vēlamā galamērķa sasniegšanai.

LETA, 03.1.2017

Krievijas robežsardzes dienests pirmdien uz robežas aizturēja Lux Express autobusus, kas brauca ikdienas reisos maršrutā Helsinki-Sanktpēterburga. Sākotnējais aizturēšanas iemesls bija licences apturēšana Lux Express starptautiskajiem pārvadājumiem.

Tomēr vēlāk noskaidrojās, ka licence apturēta tikai Krievijā reģistrētā uzņēmuma Jevrolains autobusiem, bet Igaunijas kompānijas Lux Express Estonia autobusi var turpināt pārvadājumus starp Tallinu un Sanktpēterburgu. Pasažieri operatoru var pārbaudīt uz iegādātās biļetes.

Tallinas-Sanktpēterburgas maršrutā reisi notiek pēc ierastā grafika. Kā pagaidu risinājumu Lux Express saviem pasažieriem piedāvā aizvietojošos autobusus uz robežas aizturēto vietā. Saistībā ar to var būt neērtības robežas šķērsošanā, kā arī autobusi var kavēties. Helsinku-Sanktpēterburgas maršrutā Lux Express piedāvā aizvietojošos autobusus, kā arī citus galamērķa sasniegšanas variantus.

Pirmdien līdz darba dienas beigām Lux Express saņēma Krievijas oficiālu paziņojumu, ka Jevrolains licence uz laiku apturēta saistībā ar firmas darbības trūkumiem. «Mēs nesen patiešām saņēmām brīdinājumu saistībā ar nelieliem trūkumiem mūsu pakalpojumos, to novēršanai tika doti trīs mēneši. Mūsu pārstāvis pērn 26.decembrī parakstīja atbilstošu aktu. Trūkumi netraucēja sniegt kvalitatīvus un drošus pasažieru pārvadājumu pakalpojumus,» sacīja Lux Express pārdošanas direktors Sanders Lehmuss.

Starptautisko pārvadājumu licences apturēšana kompānijai bija negaidīta, par to netika brīdināts. «Mums ir ļoti žēl par radušos situāciju, atvainojamies saviem pasažieriem. Mēs darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai pēc iespējas ātrāk novērstu trūkumus,» viņš piebilda.

Jevrolains Helsinku-Sanktpēterburga maršrutā veic trīs reisus dienā, bet Tallinas-Sanktpēterburgas maršrutā - piecus reisus dienā.

 

Tevi varētu interesēt

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Pirms desmit gadiem uzņēmējiem nenāca ne prātā darba darīšanās no Tallinas uz...

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Lux Express pārvadājis 480,48 tūkstošus pasažieru,...

Starptautisko un iekšzemes autobusu reisu operators Lux Express turpina pasažieru tīkla paplašināšanu...

Dzelzceļu izmanto mazāk, autobusu kompānijām pagaidām rādītāji labāki, ceturtdien vēsta laikraksts...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...