Pakalpojumi

Kuģo arī sliktā vasarā

Lāsma Vaivare, 12.08.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Spītējot šīs vasaras mainīgajiem laika apstākļiem, pasažieru kuģīšu saimnieki par sezonu nežēlojas; lai regulētu kuģošanu iekšējos ūdeņos, top jauni noteikumi, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Līdz ar ievērojami siltāku laika apstākļu atnākšanu pieaugusi arī interese par izbraukumiem ar kuģīti pa Daugavas un Rīgas kanāla ūdeņiem. Tiesa, arī līdz šim par sezonu nevar sūdzēties, būtisks braucēju kritums nav novērots. Siltā laikā kuģīšu klientu vidū parādās vairāk vietējo iedzīvotāju, savukārt tūristi brauc arī sliktākos laika apstākļos – ja, apciemojot Rīgu, viņi ir nolēmuši izbraukt ar kuģīti, tad to dara, DB stāsta SIA Kanāla motorlaivu kompānija (zīmols Riga by canal) izpilddirektore Iveta Skane. Tūristi ir galvenie klienti – šogad izbraucienos dodas daudz vāciešu, francūžu, itāļu. Atskatoties uz līdzšinējo sezonu, viņa lēš, ka klientu samazinājums varētu būt 10% robežās, taču objektīvi sezonu varēs novērtēt tikai pēc tās noslēgšanās oktobrī.

Vietējie – ar atlaidēm

Arī SIA Jaunā Vecrīga (piedāvā izbraucienus gan pa Daugavu, gan Rīgas kanālu) valdes loceklis Māris Klaužs neredz pamata sūkstīties: arī vēsākā laikā cilvēki izvēlējās baudīt skatus, kas paveras no kuģīša klāja, galvenais – lai nelīst lietus. Līdzīgi kā visās citās viesmīlības un tūrisma sfērās, arī šeit šogad jūtams Krievijas tūristu skaita sarukums, taču to vietā ir vairāk ceļotāju no Vācijas un Skandināvijas valstīm, organizētās grupās gida pavadībā ierodas arī daudz Āzijas valstu tūristu. Savukārt vietējie iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju pavizināties ar kuģīti pa Daugavu vai kanālu, iegādājoties atlaižu kuponus. «Standarta biļetes cena vietējam iedzīvotājam ir diezgan augsta, tādēļ daudzi nāk ar kuponiem. Ārzemnieki par cenu neko nesaka,» tā M. Klaužs.

«Tūristu vienmēr varētu būt vairāk, taču nav ko žēloties, jāstrādā. Regulāri remontējam, renovējam kuģus, lai nav kauns, uzlabojam piedāvājumu,» rezumē Jaunās Vecrīgas pārstāvis.

Jau gadiem kuģīšu saimnieki norāda uz nesakārtoto piestātņu jautājumu – tās nav aprīkotas, nav komunikāciju –, laiku pa laikam tiek veikti vien sīki remontdarbi.

Visu rakstu Kuģo arī sliktā vasarā lasiet 12. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru