Pārtika

Kūpinājumu problēmas risināšanai jāmeklē sabiedrotie Eiropas Savienībā

Dienas Bizness, 27.02.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienības komisārs Tonio Borgs, kurš atbild par veselības un patērētāju tiesību aizsardzības jautājumiem, vēlas palīdzēt atrast risinājumu, kas atļautu Latvijas mājražotājiem saglabāt tradicionālo gaļas kūpinājumu ražošanu.

To viņš apliecināja sarunā ar Latvijas pārstāvi Eiropas Parlamentā Sandru Kalnieti, kura tikās ar komisāru, lai izskaidrotu Latvijas situāciju un mudinātu komisāru rast iespēju pagarināt regulas ieviešanas pārejas periodu.

«Komisārs aicināja Latviju meklēt sabiedrotos šā jautājuma risināšanā, jo ir skaidrs, ka bez citu valstu atbalsta mēs nepanāksim, ka tiek pārskatīts ekspertu noteiktais benzopirēna līmenis gaļas kūpinājumos. Kopā ir jāstrādā Baltijas valstīm, Polijai un mums nepieciešama arī citu valstu izpratne un atbalst,» norāda S. Kalniete.

Viņa uzsver - lai to panāktu, Latvijas vēstniecību ekonomiskajiem padomniekiem ir jāskaidro mūsu problēma citu valstu Lauksaimniecības un, iespējams, arī Ārlietu ministriju atbildīgajiem par ES jautājumu koordināciju, lai panāktu, ka viņu pārstāvētās dalībvalstis neiebilst pagarināt pārejas posmu, kurā stājas spēkā jaunie noteikumi.

Pēc Kalnietes teiktā, komisārs saprot, ka jaunie noteikumi visvairāk ietekmēs mazos mājražotājus un vēlas atrast risinājumu, lai tie neciestu.

Jautājums par benzopirēna līmeni gaļas kūpinājumos nekad nav bijis Eiropas Parlamenta dienaskārtībā, jo par šādiem jautājumiem lemj Eiropas Komisijas ekspertu darba grupās, kur piedalās arī eksperti no Latvijas.

Jau ziņots, ka Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācija savu interešu aizstāvēšanu Eiropas Savienībā saistībā ar kūpinājumiem uzticējusi Latvijas Zivrūpnieku savienības vadītājam Didzim Šmitam.

Biedrības Zemnieku federācija vadītāja Agita Hauka iepriekš sacīja, ka, lai saglabātu kūpinātas gaļas tirdzniecības iespējas Latvijā, vienīgā izeja ir noteikt šiem produktiem īpaša, nacionāla produkta statusu.

Komentāri

Pievienot komentāru