Bankas

Laikraksts: Parex bankas sliktajai daļai plāno maksātnespēju

Sandra Dieziņa, 27.04.2010

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc AS Parex banka plānotās restrukturizācijas un labās bankas nodalīšanas pārpalikušajai kredītiestādes daļai paslepus tiek plānota maksātnespēja, kas, visticamāk, iestāsies jau pēc diviem gadiem.

Tas izriet no slepenībā turētajiem Parex bankas restrukturizācijas priekšlikumiem, kas apstiprināti Ministru kabineta sēdē, šodien vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Turklāt, neraugoties uz valdības pārstāvju optimistiskajiem apgalvojumiem, starptautiskais konsultants Nomura International konfidenciālajā ziņojumā skaidri atzinis – pašlaik nav neviena kaut cik reāla pircēja arī no Parex atdalāmajai labajai bankai.

Kā izriet no Baltic Screen rīcībā nonākušā restrukturizācijas priekšlikumu apraksta un valdībai sniegtajiem Nomura pārskatiem par pašlaik valsts īpašumā esošās Parex bankas restrukturizāciju, starptautiskais konsultants valdībai skaidri norādījis, ka pēc labās bankas nodalīšanas AS Parex banka kapitāls jau 2015. gadā kļūs negatīvs.

«Kapitāls 2015. gadā kļūst negatīvs, jo kopējie zaudējumi pārsniedz sākotnējo 118 miljonu latu kapitālu iepretim 2012. gadam, ņemot vērā iepriekšējos pieņēmumus, ka Valsts kasei pirms 2015. gada netiek veiktas atmaksas,» teikts valdības sēdē izskatītajā Nomura atzinumā. Tas savukārt nozīmē, ka jau 2012. vai, vēlākais, 2013. gadā bankas kapitāls neatbildīs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīviem un banka būs jāpasludina par maksātnespējīgu.

Neraugoties uz to, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas Irēnas Krūmanes paraksts ir atrodams uz Ministru kabineta sēdes protokola, kurā fiksēta piekrišana minētajam restrukturizācijas variantam, komisijas vadība aizvadītajā nedēļā kategoriski atteicās komentēt šo bankas restrukturizācijas priekšlikumu. «Lielākā daļa jautājumu būtu kolēģiem citās iestādēs,» – to paziņojis komisijas priekšsēdētājas vietnieks Jānis Brazovskis.

Komentāri

Pievienot komentāru