Start-up

Latvijā radīta riteņbraucējiem paredzēta mobilā tālruņa uzlādes iekārta

Dienas Bizness, 14.06.2017

Publicitātes materiāls

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kurzemes Biznesa inkubators panācis vienošanos par privāto līdzekļu investēšanu Start Up uzņēmumā SIA eHarv, kas ražo riteņbraucējiem paredzētu mobilā tālruņa uzlādes iekārtu, tādējādi eHarv kļuvis par pirmo Start Up uzņēmumu, kurā Kurzemes Biznesa inkubators iesaistījies kā investors un partneris, informē Kurzemes Bizness inkubatora projektu koordinatore Jana Romaško.

eHarv komandu veido Rīgas Tehniskās Universitātes studenti, kuru Start Up uzņēmums izstrādā riteņbraucējiem paredzētu mobilā tālruņa uzlādes iekārtu, kas darbojas pateicoties velosipēda riteņa rumbā iestrādātam ģeneratoram.

Plānots, ka uzlādes iekārtu būs iespējams iegādāties mazumtirdzniecībā par aptuveni 50 eiro, kā arī iekārtu būs iespējams aplūkot jau iestrādātu velosipēdos vēl to ražošanas gaitā. Šobrīd uzņēmuma izstrādāto prototipu testē lielākais Baltijas reģiona autotransporta un velotransporta nomas nodrošinātājs SIXT, tāpat uzsāktas sarunas ar Vācijas velosipēdu ražotāju un nomas pakalpojuma sniedzēju Nextbike, kā arī interesi par produktu izrādījuši arī vairāki citi velosipēdu ražotāji.

Kurzemes Biznesa inkubators kļūstot par eHarv investoru iesaistījies projektā kā partneris. Bez finansiālās palīdzības produkta trešās paaudzes izstrādei un pirmās ražošanas kārtas uzsākšanai iesaistoties arī ar zināšanām sadarbības partneru piesaistē Eiropā.

Tāpat Kurzemes Biznesa inkubators marta mēnesī izsludinātā projekta «Investīciju piesaiste biznesa idejas īstenošanai» ietvaros uzsācis sarunas ar trim citiem Kurzemes reģiona iesācējuzņēmumiem par privāto līdzekļu investēšanu šo uzņēmumu attīstībā. Šo projektu vidū ir koka rotaļlietas bērniem, medicīnas iekārta ar muguras problēmām sirgstošajiem un pončo tipa apģērba izstrāde sērfošanas un aktīvās atpūtas pie dabas cienītājiem.

Projektam «Investīciju piesaiste biznesa idejas īstenošanai», kura ietvaros Kurzemes Biznesa inkubators izsludināja gatavību investēt līdz 7 000 eiro vienā biznesa projektā, saņemts ievērojams pieteikumu skaits. Kopumā - 29 projekti, sākot no augstajām tehnoloģijām un IT risinājumiem, beidzot ar porcelāna rotaslietu ražošanu un bērnu izklaides centru veidošanu.

Neskatoties, ka projekts ir noslēdzies, Kurzemes Biznesa inkubators ir gatavs izskatīt arī citu jauno uzņēmēju projektus privātā finansējuma piesaistei.

Komentāri

Pievienot komentāru