Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gadā “SK ID Solutions” klajā laistais starptautiskais elektroniskās autentifikācijas rīks “Smart-ID” šogad svin savu piekto gadadienu, sasniedzot vairāk nekā 3 miljonu aktīvu lietotāju pasaulē atzīmi.

Latvijā pakalpojumu lieto 1 064 477 lietotāju, un ik mēnesi ar rīka starpniecību tiek veiktas vairāk nekā 20 000 000 transakcijas. Piecgade uzņēmuma attīstībā iezīmē ambiciozus attīstības plānus, kas uzlabos kā lietotāju ikdienu, tā paplašinās iespējas uzņēmējiem.

“SK ID Solutions” elektroniskās autentifikācijas un digitālās parakstīšanās risinājums “Smart-ID” uzsācis piekto darbības gadu, nodrošinot pakalpojumu iedzīvotājiem vairāk nekā 40 valstīs. Šo gadu laikā risinājums Baltijas valstīs ieguvis lietotāju, tostarp juridisko personu, uzticību – 2019. gadā “Smart-ID” bija populārākais mobilās autentifikācijas risinājums visā Baltijā. Pērn uzņēmuma veiktajā aptaujā secināts, ka “Smart-ID” Baltijas valstu iedzīvotāji vērtē kā visuzticamāko autentifikācijas risinājumu. Tāpat pēc uzņēmuma veiktās aptaujas Latvijā pēdējo trīs gadu laikā rīka popularitāte pieaugusi par 20%.

“Esam gandarīti, ka savas nelielās jubilejas gadu varam pavadīt, nodrošinot kvalitatīvu un drošu pakalpojumu vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju. Praksē novērojām, ka “Smart-ID” kā plaši atzīts un starptautiski augstu novērtēts pārrobežu risinājums pierāda savu nozīmi gan ikdienā, gan izaicinājumu brīžos – risinājums bija teju izšķirošs miljoniem cilvēku pandēmijas laikā, pateicoties kam tas Globālajā biznesa samitā tika prezentēts kā viens no risinājumiem pandēmijas mazināšanai. Šobrīd raugāmies turpmākas izaugsmes virzienā – darbības valstu loka paplašināšanā. Piedāvājot uzticamības pakalpojumu risinājumus atbilstoši starptautiskajiem drošības standartiem plašākā valstu zonā, tas spēs atvieglot ikdienu kā dažādu pakalpojumu sniedzējiem, tā arī to saņēmējiem. Elektroniskā autentifikācija bez šaubām ir mūsu nākotne, tādēļ arī turpmāk strādāsim pie lietotāju pieredzes uzlabošanas un citiem būtiskiem parametriem,” norāda “SK ID Solutions” Latvijas filiāles vadītāja Sanita Meijere.

Atvieglojot pakalpojuma saņemšanu jaunajiem klientiem, “SK ID Solutions” jau tuvākajā nākotnē iedzīvotājiem piedāvās risinājumu, kas jauniem lietotājiem ļaus atvērt kontu attālināti – ar biometrijas palīdzību.

Ņemot vērā arī būtiskās izmaiņas Latvijā e-autentifikācijas jomā no 2023. gada, “SK ID Solutions” plānos ietilpst skaidrojošā darba turpināšana par elektroniskās autentifikācijas un ar tās saistīto drošības risku nozīmi ikviena cilvēka ikdienā.Uzņēmums strādā pie tā, lai tuvākajā nākotnē ieviestu pakalpojumus arī vairākos jaunos tirgos visā Eiropas Savienībā. Paredzams, ka tas būtiski atvieglos dažādu pakalpojumu saņemšanu un sniegšanu kā Baltijas valstīs, tā jaunajos tirgos.

"SK ID Solutions" starptautiskais risinājums “Smart-ID” prezentēts 2017. gada sākumā Tallinā. Tas ir viens no unikālajiem pārrobežu risinājumiem, kas ir kvalificēts Eiropas Savienībā. Jaunās paaudzes elektroniskās identitātes risinājums balstās uz drošām tehnoloģijām, izmantojot drošu dalītās atslēgas tehnoloģiju.

“Smart-ID” ir izstrādāts saskaņā ar Eiropas Savienības regulām “eIDAS” un “PSD2” starptautiskajiem tirgiem. "SK ID Solutions" uzticamības pakalpojumu risinājumi (e-autentifikācija, e-paraksti, e-zīmogi un laika zīmogi) atbilst Eiropas "eIDAS" regulējuma tehniskajai specifikācijai.

2022. gadā “Smart-ID” ir vairāk nekā 3 miljoni aktīvo lietotāju visā pasaulē, no kuriem vairāk nekā miljons lietotāju Latvijā. I

Komentāri

Pievienot komentāru