Latvijas Amerikas acu centrs līdz ar akcionāru maiņu cer stiprināt pozīcijas 

SIA Latvijas Amerikas acu centrs 2018. gadā plāno sasniegt četru milj. eiro lielu apgrozījumu, nākamajā gadā investīcijām atvēlēt vienu milj. eiro, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Linda Zalāne, 26.11.2018

Una Brūna

Foto: Evija Trifanova/LETA

SIA Latvijas Amerikas acu centrs (LAAC) šogad pārkāpusi 25 gadu slieksni, un tā valdes locekle Una Brūna, atskatoties uz paveikto, atzīst, ka sākotnēji tā bija pat samērā traka ideja, veidot privātu klīniku, jo tolaik visi ārsti strādāja valsts medicīnā. Klīnikas dibinātājs un investors bija ASV profesors Džons Džozefs Makdermots, kurš Latvijas ārstiem iedēstīja ideju un ticību saviem spēkiem par privātas klīnikas izveidošanu. «Viņš bija tikai iespējas devējs, bet uzņēmuma vadība tolaik bija četru ārstu rokās, kuriem bija jādomā, kā vadīt biznesu, jo bija atbildība gan pret darbiniekiem, gan pacientiem, kuri saņēma pakalpojumu. Sākumā klīnikā bija tikai četri ārsti un menedžeris, kurš gan vadīja klīniku, gan pārdeva brilles, gan veica virkni citu pienākumu. Tagad klīnikā strādā 15 ārsti un ir plaša administrācijas komanda,» stāsta U. Brūna, kura pati uzņēmumā strādā jau 24 gadus.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Taujāta, kā kopumā vērtē oftalmoloģijas tirgu, U. Brūna akcentē, ka nozare ir strauji augoša, turklāt par to ir liela interese no investoriem ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm. «Tie ir dažādu raksturu investori, sākot no farmācijas kompānijām, zāļu ražotājiem, kuriem ir interese veidot savus atbalsta medicīnas centrus, līdz ar to ir gatavi ieguldīt Latvijā. Oftalmoloģijas jomā klīnikas ir sasniegušas tādu līmeni, ka to nodrošinātais pakalpojums ir konkurētspējīgs Eiropas līmenī, to novērtē arī tālākās zemēs, piemēram, ASV un Austrālijā. Arī LAAC šā gada martā notika akcionāru maiņa, un ASV investoru, uzņēmuma dibinātāju, nomainīja SIA Dziedniecība, kas ir liela medicīnas grupa Latvijā, līdz ar to savas pozīcijas tirgū tikai pastiprinājām,» par pārmaiņām informē U. Brūna.

Viņasprāt, tirgū sāncensība ir jūtama, bet tas ir labi, jo mudina uzņēmumus investēt attīstībā, pilnveidot pakalpojumus. Privātajā sektorā, pēc viņas vērtējuma, plecu pie pleca konkurē četri šīs jomas uzņēmumi, taču tie nedrīkst aizmirst arī par valsts sektoru. Pēdējos gados parādās arī jauni uzņēmumi, jo acu ārstu vidū palielinās interese par privātprakšu veidošanu un slodzes samazināšanu valsts klīnikās. Pēdējā laikā notiek arī uzņēmumu konsolidācija, kad lielākas kompānijas nopērk mazākas vai prakses tiek apvienotas. Arī Lietuvas privātās klīnikas ir lieli konkurenti, un pacienti no Latvijas tur brauc ārstēties un veikt nopietnas operācijas. Uz Igauniju mūsējie brauc mazāk, un šīs valsts klīnikas vairāk strādā Somijas tirgus virzienā.

«Latvijā valsts sektorā ir maksas pakalpojumi, kur konkurējam līdzvērtīgi. Tas ir nopietns un stiprs spēlētājs tirgū, kas pakalpojumus sniedz ar valsts atbalstu. Arī mēs sākumā bijām privāta iestāde, kurā varēja saņemt tikai maksas pakalpojumu, bet, laikam ejot, esam ieguvuši tiesības sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus. Tāpat pacienti izmanto apdrošināšanas iespējas, līdz ar to privātās ārstniecības iestādes uzdevums ir spēt apvienot visus šos maksātājus, lai pakalpojumu var sniegt jebkuram iedzīvotājam no jebkuras valsts. Katram šajā biznesā ir jānoturas un jāaug,» skaidro U. Brūna.

Visu rakstu Līdz ar akcionāru maiņu cer stiprināt pozīcijas lasiet 26. novembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

No šīs sadaļas

Tradicionālo pasta sūtījumu apjoms samazinās, vienlaikus strauji attīstās interneta komercija,...

No šā gada novembra lidosta «Rīga» gan izlidošanas, gan ielidošanas zonās ir...

Eiropas Komisija (EK) piektdien paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai vienošanās...

Latvijas Slimnīcu biedrība brīdina par iespējamu ārkārtas situāciju no nākamā gada 1.janvāra...

Ātrās ēdināšanas uzņēmuma «McDonald's» tīkla pārvaldītājs Latvijā SIA «Premier Restaurants...

Grupas «Labvēlīgais tips» mūziķis Ģirts Lūsis atstājis valdes locekļa amatu SIA «Biļešu...

Restorāns MO Liepājā piedzīvojis pārmaiņas – nomainījušies īpašnieki, kuri ar restorāna...

Zāļu ražotājam AS «Olainfarm» piederošā ārstu prakse SIA «OlainMed» reģistrējusi jaunu komercķīlu,...

Reklāmas aģentūra Bounce kļuvusi par reklāmas un mārketinga neatkarīgo aģentūru tīkla AMIN...

Maksa par nepamatotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu tiks palielināta...