Start-up

Latvijas komanda uzvar Eiropas kosmosa nedēļas Garage48 pasākumā

Rūta Lapiņa, 07.11.2017

Foto: zinoo.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Novembra sākumā Igaunijā, Tartu notikušājā kosmosa hakatonā «Garage48 SpaceTech» Latvijas komanda izcīnija pirmo vietu, kad 48 stundu laikā tika radīts stratosfēras balona komplekts ar nosaukumu «iDO Baloon», informē komandas pārstāvis Jānis Ķirpītis.

Izstrādātais stratosfēras balona komplekts ir paredzēts skolām, ģimenēm un zinātnes muzejiem. Tas ir «DIY - do it yourself» jeb dari pats komplekts, kas sniegs iespēju jebkuram cilvēkam salikt un palaist debesīs balonu, un ar tā zondē esošās elektronikas palīdzību veikt nelielus izzinošus eksperimentus.

Ar šo ideju Latvijas komanda risina sabiedrības pieaugošo interesi par kosmosu un vēlmi pašiem kaut ko izdarīt, piemēram, palaist debesīs balonus un kosmiskās zondes.

Pēc uzvaras igauņu ekspertu komanda palīdzēs latviešiem sagatavaties Eiropas Kosmosa Aģentūras Bizesa Inkubācijas Centra akselerācijas programmai. Idejas autors un ZINOO vadītājs Pauls Irbins uzsver, ka «Igaunija ir ļoti labs piemērs kā maza valsts var veicināt pasaules līmeņa kosmosa tehnoloģiju attīstību.»

Latvijas komandā apvienojušies zinātkāres centra «ZINOO» un misijas «Pirmie Latvijas 100 kilometri kosmosā» entuziasti un inženieri. Latvijas komandas «iDO Baloon» komplekta prototipu būs iespējams apskatīt klātienē RIGA COMM izstādē 9. un 10.novembrī.

«Garage48 SpaceTech: Integrated Applications» pasākums notika Eiropas kosmosa nedēļas (European Space Week) ietvaros. «Garage48» pasākumi pulcina inženierus, programmētājus un dažādu jomu speciālistus, kuriem 48 stundu laikā komandās jāizstrādā jauni produkti un risinājumi.

Komentāri

Pievienot komentāru