Jaunākais izdevums

Latvijas kokapstrādes uzņēmuma Kronus apgrozījums 2021. gadā ir pieaudzis līdz 87 752 342 eiro, gada laikā palielinoties par 97,5% un sasniedzot uzņēmuma rekordu, informē uzņēmums.

Straujās izaugsmes pamatā bijusi drosme turpināt pirms pandēmijas aizsāktos projektus, apsteidzot konkurentus. Kronus peļņa 2021. gadā pārsniedza 10 557 315 eiro. 2020. gadu uzņēmums noslēdza ar 556 682 eiro lieliem zaudējumiem.

"Pērn, neraugoties uz tirgus izaicinājumiem un svārstībām, Kronus ir nostiprinājis savu pozīciju gan Latvijas, gan Eiropas koka iepakojuma tirgū, kā arī veiksmīgi uzsācis darbību jaunos segmentos. Tas viss kļuva iespējams, pateicoties mūsu komandas profesionālismam un drosmei rīkoties ātrāk un drosmīgāk par konkurentiem. Šogad mēs turpināsim uzsāktās iniciatīvas, kā arī pievērsīs uzmanību jaunu virzienu meklēšanai. Tāpat arī veltīsim lielu uzmanību darbinieku izaugsmei un attīstībai, kā arī uzņēmuma kultūras pamatvērtībām. Neapšaubāmi, arī šogad mēs turpināsim atbalstīt labdarības projektus," komentē Andrejs Dikins, SIA Kronus izpilddirektors.

Neraugoties uz globālās pandēmijas ietekmi, Kronus turpināja palielināt ražošanas un administrācijas darbinieku skaitu. Uzņēmuma paplašināšana bija plānots un mērķtiecīgs lēmums, kas tika pieņemts vēl 2020. gadā ar mērķi sniegt klientiem labāko servisu un nodrošināt klientu apmierinātību. Tāpat uzņēmums turpināja ieguldīt reorganizācijas procesos un sāka īstenot apmācības centra iniciatīvu, kura izveidi plānots pabeigt šovasar.

Pārskata gadā Kronus turpināja ieguldīt koka iepakojuma segmentā, kā arī attīstīt dārzkopības produktu segmentu. Tas ļāva uzņēmumam pagājušajā gadā palielināt pārdotās produkcijas vienību skaitu par 15,8 %, sasniedzot 8 897 000 vienību.

Pērn Kronus ieguldīja 40 000 eiro jauna dārzkopības produktu zīmola UPYARD izveidē. Tika ieviesti vairāki jauni produkti, tostarp koka mājas, kā arī nodrošināta to pieejamība jaunajā tirgū. 2021. gada rudenī uzņēmums atvēra jaunu ražotni un dārzkopības produktu noliktavu Salaspilī, radot 30 jaunas darbavietas. Tāpat uzņēmums investēja 900 000 eiro, lai izveidotu jaunu centrālo biroju Rīgā.

Kronus pērn turpinājis arī sniegt ieguldījumu Latvijas sabiedrībai nozīmīgās sociālajās iniciatīvās, ieguldot vairāk nekā 30 000 eiro labdarības projektos. Piemēram, uzņēmums ir atbalstījis Rīgas publiskā dārza projektu “Sporta pils dārzi” un vairākas Latvijas Bērnu fonda iniciatīvas.

SIA Kronus ir 1995. gadā radīts kokapstrādes uzņēmums, kas specializējas koka iepakojuma – palešu un palešu apmaļu, DIY, dārzkopības produktu un koka dārzu māju ražošanā. Uzņēmuma produkti tiek eksportēti uz vairāk nekā 53 pasaules valstīm. Galvenie eksporta tirgi ir Vācija, Zviedrija un Āzijas valstis.

SIA Kronus ir 100% vietējā kapitāla uzņēmums. SIA Kronus patiesie labuma guvēji ir Andrejs Dikins, Aleksandrs Minajevs un Igors Ževaks.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules metālapstrādes tirgus Krievijas iebrukuma Ukrainā un sankciju dēļ pēdējos mēnešos piedzīvo būtiskas svārstības un izejvielu deficītu. Reaģējot uz krīzi saistītajā nozarē, kokapstrādes uzņēmums Kronus nolēmis mainīt metāla produkcijas iepirkuma modeli un izveidos jaunu metālapstrādes ražotni savā paspārnē.

Jauna virziena izveidē līdz 2022. gada beigām tiks investēti 2,2 milj. eiro un kopumā radītas 25 jaunas darbavietas.

Pirms kara Ukrainā lielākais apjoms no visa Latvijā patērētā metāla tika iepirkts tieši no Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Karš un ar to saistītās sankcijas izraisīja ievērojamas problēmas daudziem vietējiem nozares uzņēmumiem. Izejvielu deficīts un sadārdzinājums, būtiskās izmaiņas piegāžu loģistikā, kā arī energoresursu cenu kāpums – tie ir tikai daži no izaicinājumiem, ar ko saskaras nozare.

“Kaut arī pamatmateriāls mūsu produkcijai ir koks, ražošanā izmantojam arī metālu. Lai pārvarētu šo krīzi un kļūtu neatkarīgāki no piegādātājiem, pieņēmām lēmumu pašu spēkiem attīstīt metālapstrādes virzienu. Jaunās ražotnes izveidei no franču un itāļu piegādātājiem iepirksim mūsdienīgas iekārtas un aprīkosim ražošanas telpas. Tāpat jau ir pasūtīta tehnika metāla ruļļu griešanai lentēs. Rēķināmies, ka 2023. gadā pārstrādāsim 47 tūkst. tonnas metāla. Nodrošināsim ar metāla produkciju un lentēm mūsu ražošanu –palešu apmaļu piederumu izgatavošanai, kā arī sniegsim augstvērtīgus metāla griešanas pakalpojumus citiem uzņēmumiem Baltijas valstīs. Pārvarot šodienas metālapstrādes sektora krīzi, kļūsim daudz stiprāki un neatkarīgāki, kā arī pozitīvi ietekmēsim Latvijas tirgus rādītājus,” skaidro SIA Kronus izpilddirektors Andrejs Dikins.

Komentāri

Pievienot komentāru