Jaunākais izdevums

Latvijas mūzikas tehnoloģiju uzņēmums “Sonarworks” ir starp tiem 30 pasaules uzņēmumiem, kuri ir izvirzīti Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Pasaules balvai kategorijā “Radošās industrijas”, turklāt tas ir pirmais no Latvijas uzņēmumiem, kas ir kvalificējies apbalvojuma finālam Radošo industriju kategorijā.

Kopumā WIPO Pasaules balvai tika saņemti 780 pieteikumi no 95 pasaules valstīm. Uzvarētāji tiks paziņoti apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 11.jūlijā, Ženēvā, WIPO Ģenerālās asamblejas 66. sesijā.

“Sonarworks” līdzdibinātājs, valdes priekšsēdētājs Helmuts Bēms: “Mēs esam pagodināti, ka Sonarworks ir viens no 30 finālistiem un lepni būt pirmie no Latvijas, kas nominēti šādai pasaules līmeņa atzinībai. Sonarworks ir tehnoloģiju uzņēmums, un intelektuālais īpašums ir mūsu darbības pamats. Tas mums ļauj inovēt, aizsargāt savu tirgus pozīciju un licencēt risinājumus visā pasaulē. Šī atzinība izceļ intelektuālā īpašuma būtisko lomu tehnoloģiju inovāciju attīstībā, un mēs esam apņēmušies turpināt balstīties uz šo pamatu, lai būtu daļa no pasaules mūzikas un audio industrijas nākotnes.”

“Sonarworks” ir starptautiski atzīts audio tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā unikāli precīzu skaņas pieredzi gan mūzikas radītājiem, gan klausītājiem. Uzņēmuma patentētās tehnoloģijas tiek izmantotas vairāk nekā 250 000 studijās visā pasaulē un tās ir atzinuši vairāk nekā 75 “Grammy” balvu ieguvuši skaņu inženieri, kuri strādā ar tādiem pasaules līmeņa māksliniekiem kā Lady Gaga, Madonna, Rihanna, Adele, Coldplay un daudziem citiem.

“Mēs patiesi lepojamies ar “Sonarworks” panākumiem! Tas, ka šī uzņēmuma radītās tehnoloģijas ir ne vien nonākušas līdz visā pasaulē zināmiem mūziķiem un skaņu ierakstu studijām, bet arī pirmo reizi ļāvušas Latvijas vārdam izskanēt starp WIPO Pasaules balvas finālistiem, ir izcils sasniegums un apliecinājums Latvijas inovāciju spēkam. Vienlaikus tas kalpo kā lielisks paraugs pārējiem Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, pierādot, ka mūsu inovācijas spēj iekarot globālo tirgu un gūt starptautiskus panākumus!” pauž Patentu valdes direktors Agris Batalauskis.

Inovatīvās tehnoloģijas ir pamatā vairākiem uzņēmuma produktiem, kas radīti mūzikas profesionāļiem, tostarp SoundID Reference (risinājums, kas nodrošina konsekventu un uzticamu skaņu gan austiņās, gan skaļruņos) un SoundID VoiceAI (profesionālas klases balss un instrumentu transformācijas spraudnis digitālajām audio darba stacijām (DAW), kas uzlabo darba efektivitāti).

Šī gada 30 finālisti ir uzņēmumi, kuriem žūrijas komisija devusi augstu vērtējumu to inovatīvajiem risinājumiem, spēcīgajām intelektuālā īpašuma stratēģijām, kā arī ieguldījumam ekonomikā, sociālajā jomā un vides ilgtspējā.

2025. gada finālisti ir iedalīti piecās kategorijās: “Veselība”, “Vide, Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas” , “Radošās industrijas” un “Lauksaimniecība un pārtika”. Finālisti tika izvēlēti, balstoties uz šādiem galvenajiem kritērijiem: uzņēmuma biznesa pamatojumu un esošo intelektuālā īpašuma portfeli, nākotnes izaugsmes un starptautisko intelektuālā īpašuma stratēģiju, intelektuālā īpašuma kultūru uzņēmumā un to ietekmi uz labākas sabiedrības veidošanu.

Finālam katrā kategorijā ir izvirzīti trīs mazie un vidējie uzņēmumi un trīs jaunuzņēmumi.

Ekonomika

Jaunuzņēmumi pērn Rīgai piesaistījuši investīcijas 21,8 miljonu eiro apmērā

Db.lv,13.03.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunuzņēmumi Rīgai 2024. gadā piesaistījuši investīcijas 21,8 miljonu eiro apmērā un nodokļos nomaksājuši 62,6 miljonus eiro, kas ir par 13 % vairāk nekā 2022. gadā, liecina Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.lv” apkopotie dati.

Kā skaidro Fredis Bikovs, Rīgas investīciju un tūrisma attīstības aģentūras (RITA) direktors, lai gan jaunuzņēmumu piesaistīto investīciju apjomu ir ietekmējusi ģeopolitiskā situācija, galvaspilsētā jaunuzņēmumiem ir radīta labvēlīga vide un apstākļi, kas turpinās veicināt investīciju apjoma pieaugumu turpmākajos gados. Lielākā investoru interese ir par finanšu un aizsardzības tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kā arī deep-tech jeb zinātniski ietilpīgu tehnoloģiju uzņēmumiem.

Jau vairāku gadu garumā Rīgā koncentrējas lielākā daļa jaunuzņēmumu, kas attīsta savu biznesu Latvijā. Galvaspilsētā reģistrēti 315 jaunuzņēmumi, un vēl 84 – Rīgas plānošanas reģionā, veidojot 80 % no kopējā Latvijā reģistrēto jaunuzņēmumu apjoma. Jaunuzņēmumi Rīgā pārstāv dažādas jomas, taču lielākoties tie ir finanšu tehnoloģiju, aizsardzības tehnoloģiju un deep-tech uzņēmumi.

Start-up

Jaunuzņēmumi var saņemt līdz 300 000 eiro augsti kvalificētu speciālistu piesaistei

Db.lv,04.04.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai veicinātu Latvijas jaunuzņēmumu konkurētspēju un izaugsmi, turpinās atbalsta programma, kas piedāvā līdzfinansējumu augsti kvalificētu speciālistu algošanai un nodokļu atvieglojumus, informē Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Katrs jaunuzņēmums šajā programmā var pretendēt uz atbalstu līdz pat 300 tūkstošiem eiro trīs gadu periodā, palīdzot piesaistīt augstas kvalifikācijas profesionāļus.

“Ieguldot Latvijas jaunuzņēmumos, mēs ieguldām valsts inovāciju kapacitātes attīstībā un jaunu eksportspējīgu produktu attīstībā. Tieši jaunuzņēmēmumu vidē šobrīd strauji attīstās mākslīgā intelekta, mūzikas, finanšu, militārā un duālā pielietojuma un citu nozaru tehnoloģijas, kuras gūst plašu atzinību pasaulē. LIAA atbalsta programmas jaunuzņēmumiem ļauj piesaistīt pasaules līmeņa speciālistus un augt straujāk,” uzsver LIAA direktore Ieva Jāgere.

Kopš jaunuzņēmumu atbalsta programmas izsludināšanas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) apstiprinājusi jau sešus pieteikumus, piešķirot kopējo atbalstu 525 tūkstošu eiro apmērā. Šajā pieteikumu kārtā finansējumu saņēmuši vairāki inovatīvi Latvijas uzņēmumi, kas savā jomā attīsta unikālus un perspektīvus risinājumus.