Lieli apjomi zem viena jumta 

SIA Sanitex attīsta vairākus biznesa virzienus, audzē apgrozījumus un turpina investēt loģistikas pakalpojumos un tehnoloģijās.

Kristīne Stepiņa, 2019. gada 24. janvāris plkst. 8:21

2018. gadā SIA Sanitex atvērusi sesto Promo Cash&Carry vairumtirdzniecības bāzi, ieguldot tajā aptuveni 4,5 miljonus eiro. Šogad jaunas vairumtirdzniecības bāzes atvērtas netiks.

Veiksmīga sinerģija

Kopš 2011. gada uzņēmums ir atvēris sešas Promo Cash&Carry vairumtirdzniecības bāzes juridiskām personām – trīs Rīgā, pa vienai Valmierā, Liepājā un Daugavpilī; kopumā ieguldīti 15 milj. eiro; Rāmavā uzbūvēts loģistikas komplekss 41 tūkst. m2 platībā, kurā atrodas arī kompānijas birojs. Kopējās investīcijas šajā projektā sasniedz 25 milj. eiro, loģistikas centru pārvalda Sanitex grupas uzņēmums Baltic Logistic Solutions. «Turpmākās investīcijas tiek plānotas jaunu produktu, pakalpojumu izstrādē, kā arī tehnoloģijās, kas ļaus klientiem daudz ērtāk sazināties un iegādāties preces no uzņēmuma. Sagaidāmas investīcijas loģistikā, lai uzlabotu kvalitāti, darba ražīgumu un nodrošinātu vēl augstāku preču piegādes kvalitāti un izsekojamību,» stāsta SIA Sanitex valdes loceklis Kārlis Ābele.

2018. gada finansiālās darbības rezultāti uzņēmumam ir labi, jo izdevies realizēt ieplānoto gandrīz visās aktivitātēs, vienlaikus sākti vairāki jauni un būtiski projekti turpmākajai uzņēmuma attīstībai. «Kā piemēru labajiem rezultātiem varam minēt apgrozījuma pieaugumu gan pārtikas servisa pakalpojumiem HoReCa nozares uzņēmumiem, gan Promo Cash&Carry darbības virzienos, kas abi auguši par vairāk nekā 20%, salīdzinot ar 2017. gadu. Arī mazumtirdzniecības bizness iet līdzi tirgus tendencēm un pērn ir audzis par 5%,» secina K. Ābele.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

SIA Sanitex ir lielākais ātras aprites patēriņa preču (fast-moving consumer goods) vairumtirdzniecības un izplatīšanas uzņēmums Latvijā un Baltijā. Šobrīd tas attīsta vairākus vairumtirdzniecības virzienus – pārtikas un nepārtikas preču pārdošanu un piegādi tirdzniecības tīkliem un veikaliem, sasniedzot vairāk nekā 3500 tirdzniecības vietu visā Latvijā, nodrošina pārtikas servisu HoReCa uzņēmumiem, kā arī piedalās valsts iepirkumos, kopā apkalpojot vairāk nekā 5000 aktīvo klientu. SIA Sanitex piedāvā arī Officeday pakalpojumu, nodrošinot visu nepieciešamo mūsdienu birojam, tostarp svaigas pārtikas un kafijas piegādi, kā arī pašapkalpošanās dzērienu un uzkodu automātu risinājumus. Pašlaik Officeday apkalpo vairāk nekā 7000 juridisko klientu.

Tikmēr Promo Cash&Carry klientu loks sasniedzis vairāk nekā 8000 juridisko personu. Sanitex attīsta arī dažādus pakalpojumus, kas saistīti ar uzņēmuma pamatbiznesa virzieniem, – preču izvietošanu un degustācijas pakalpojumus, veic mārketingu zīmola atbalstam, organizē Gastro studiju – vietu, kurā tiekas profesionāļi un gardēži, iepazīstot aktuālo ēdienu pasaulē, kā arī nodrošinot virtuves nomu profesionāli orientētu pasākumu norisei. Savukārt ar Sanitex grupu saistītais uzņēmums Baltic Logistic Solutions nodrošina visu preču piegādi uzņēmuma klientiem un ir attīstījis ārpakalpojumu loģistikas pakalpojumus (third-party logistics) un ārpakalpojumu pārvaldīšanu (fourth-party logistics). «Baltic Logistic Solutions ir vienīgā loģistikas kompānija, kas nodrošina visu nepieciešamo temperatūras režīmu ievērošanu pārtikas produktiem ne tikai noliktavā, bet arī visā piegādes ķēdē, » uzsver K. Ābele.

«Savā ziņā esam unikāli, jo neviens nav apvienojis tik daudz biznesa virzienu ar tik lieliem apjomiem zem viena jumta. Starp šiem virzieniem ir veiksmīga sinerģija, kas palīdz kompānijai kopumā sasniegt arvien labākus rezultātus. Esam lielākais distributors veikalu apgādes segmentā, izplatot pasaulē un Latvijā zināmu zīmolu produkciju. Tāpat esam lielākais HoReCa segmenta piegādātājs plašā sortimenta un servisa dēļ. Promo Cash&Carry ir vienīgais šāda tipa spēlētājs Latvijā un Lietuvā. To varētu salīdzināt ar igauņu Kaupmees, ar ko esam sīvi konkurenti. Baltic Logistic Solutions ir lielākais loģistikas uzņēmums savā jomā Latvijā, kā arī Baltijā ar plašāko pakalpojumu klāstu. Var teikt, ka katrs biznesa virziens ir atradis savu vietu tirgū un turpina to veiksmīgi attīstīt,» konstatē K. Ābele. Pusi no SIA Sanitex apgrozījuma nodrošina mazumtirdzniecība, 1/3 – ēdienu servisa pakalpojumi, Promo Cash&Carry, biroja pakalpojumi Officeday, bet 1/6 – loģistikas pakalpojumi.

Visu rakstu Lieli apjomi zem viena jumta lasiet ceturtdienas, 24.janvāra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2010. gada 27. maijs plkst. 14:52

Konkurences padome (KP) ir atļāvusi Lietuvas patēriņa preču vairumtirgotājam piederošajam...

2010. gada 12. februāris plkst. 14:24

Viens no Lietuvas lielākajiem patēriņa preču vairumtirgotājiem Sanitex plāno iegādāties Latvijas...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2019. gada 07. maijs plkst. 6:31

Veģetāriešu un vegānu kafejnīcas Nata cafe saimnieks Ivars Rutkovskis cenšas mainīt sabiedrības...

2019. gada 15. februāris plkst. 7:29

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

2019. gada 30. janvāris plkst. 11:28

Jau devīto gadu Rīgā norisināsies starptautiskais bārmeņu konkurss Olybet Flairmania. Starp 60...

2019. gada 24. janvāris plkst. 11:33

Baltijas redzes aprūpes uzņēmums OC VISION tirgū ieviesis jaunu optikas zīmolu, un Pasaules Optikas...

2019. gada 23. janvāris plkst. 17:50

Alkoholisko dzērienu ražotāja un tirgotāja «Amber Beverage Group» grupā ietilpstošais mazumtirgotājs...

2019. gada 23. janvāris plkst. 10:08

Restorāns Goldingen Room (kas ieguva 2. vietu DB izdotā žurnāla Horeka...

2019. gada 23. janvāris plkst. 8:30

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču veikala «IKEA», kas Latvijā darbību sāka 2018.gada...

2019. gada 22. janvāris plkst. 14:24

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) izmantotā publiskā informācija liecina, ka par...

2019. gada 22. janvāris plkst. 12:46

Pērnā gada darbības rezultātu statistika liecina, ka 2018.gads Liepājas lidostā ir noslēdzies...

2019. gada 22. janvāris plkst. 12:34

Saistībā ar iedzīvotāju sūdzībām Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) šodien...