Finanses

Lietuvas Banka piedāvā iedzīvotājiem personiskās inflācijas kalkulatoru

LETA--BNS, 15.02.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Inflācijai Lietuvā sasniedzot rekordaugstu līmeni, valsts centrālā banka piedāvājusi iedzīvotājiem izmantot personiskās inflācijas kalkulatoru, kas ļaus salīdzināt savu situāciju ar kopējo inflāciju valstī.

"Katra cilvēka personiskā inflācija var atšķirties no inflācijas Lietuvā, jo atšķiras cilvēku pirktās preces, saņemtie pakalpojumi, to apjoms, attiecīgi atšķiras arī izdevumi," Statistikas departamenta un Lietuvas Bankas ekspertu diskusijā par cenām norādījusi centrālās bankas ekonomiste Justīna Gaižutīte.

Pēc viņas teiktā, elektroniskais kalkulators dos iespēju detalizēti salīdzināt savus tēriņus par divpadsmit svarīgākajiem preču un pakalpojumu veidiem - pārtiku, veselības aprūpi, transportu, atpūtu un citiem.

"Ikviens var sīki ierakstīt savus izdevumus un salīdzināti, kur tie pārsniedz un kur nesasniedz vidējos tēriņus valstī ," skaidrojusi eksperte.

Kā ziņots, Statistikas departamenta pirmdien publiskotie dati liecina, ka gada inflācija Lietuvā janvārī bijusi 12,4%, bet salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī palielinājušās par 2,2%.

Tā ir augstākā gada inflācija Lietuvā kopš 1996.gada, kad šīs rādītājs sasniedza 13,1%, bet 2009.gada janvārī tas bija 9,6%.

Patēriņa cenas Lietuvā pieaugušas jau 13.mēnesi pēc kārtas. Decembrī gada inflācija Lietuvā bija 10,6%.

Komentāri

Pievienot komentāru