Lietuvas IT kompānija Blue Bridge nostiprinās Baltijā 

2018. gadu Lietuvas IT kompānija Blue Bridge plāno pabeigt ar nelielu pieaugumu apgrozījumā. Apgrozījums provizoriski paredzams 20 miljonu eiro apmērā

Anda Asere, 2019. gada 15. janvāris plkst. 7:46

Savukārt 2017. gads gan kompānijai nebija pārāk veiksmīgs, bija neliels kritums apgrozījumā. «Skatoties arī uz mūsu konkurentiem, izskatās, ka samazinājums bija visā tirgū un visiem bija kritums. Viens no iemesliem ir tas, ka bija samazinājums pasūtījumos valsts sektorā. Taču biznesa pusē viss bija ierastajos apjomos,» teic Daļus Butkus (Dalius Butkus), Blue Bridge UAB direktors.

IT kompānijas Blue Bridge pirmsākumi meklējami pirms 26 gadiem, un tolaik uzņēmējdarbība sākās ar datoru tirdzniecību. Uzņēmums dabiski attīstījās un laika gaitā sāka piedāvāt arī dažādus pakalpojumus, risinājumus, pakāpeniski mainījās produktu portfelis, arī darbinieku skaits no viena pieauga līdz teju simt. «Industrija mainījās, un mēs sekojām tās attīstībai. Tagad kompānija nodrošina IT infrastruktūru tādā veidā, kā klientam nepieciešams – kā pakalpojumu, procesu, risinājumu vai tehnoloģiju,» stāsta D. Butkus.

Uzņēmums fokusējas uz IT infrastruktūru lielām kompānijām, un tā kompetence saistās ar datu centriem un aprīkojumu, kas tiem nepieciešams.

Mūsdienās datu centri mainās. Aug mākoņpakalpojumu izplatība, un mākoņskaitļošana «apēd» aprīkojuma tirgu, ir arī vērojama globāla konkurence. «Pašlaik fiziskie datu centri joprojām ir lielākais biznesa segments, taču lielākā izaugsme ir mākoņdatošanā,» atzīst D. Butkus.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Holdingkompānijā Blue Bridge Baltic ietilpst četri uzņēmumi – Blue Bridge, kas fokusējas uz IT infrastruktūru un lieliem klientiem, Blue Bridge Code, kas nodrošina programmatūras izstrādi klientiem, kuriem vajag risinājumus no nulles, un Blue Bridge Bond, kas piedāvā pakalpojumus maziem un vidējiem uzņēmumiem. Jaunākā «māsa» uzņēmuma portfelī ir pārdošanas automatizācijas kompānija Teamgate, kas nodrošina programmatūru kā pakalpojumu.

Pirms dažiem gadiem Blue Bridge investēja Teamgate un pārņēma to. «Mākoņdatošana un infrastruktūra kā pakalpojums ir viena biznesa līnija, bet izskatās, ka nākotne pieder programmatūrai kā pakalpojumam, un arī mēs vēlamies tur būt,» saka D. Butkus. Šis ir pirmais gadījums, kad Blue Bridge ir pārņēmis kādu uzņēmumu, pārējie virzieni ir dabiski izauguši kompānijas iekšienē.

Lai gan ietilpst vienā uzņēmumu grupā, Teamgate darbojas kā atsevišķa kompānija. Viņš norāda, ka kompānija nemēģina iet pārāk dziļi startup kultūrā, un pieļauj, ka šis darba stils ir nedaudz pārvērtēts, jo nav iespējams saglabāt vienu un to pašu darba kultūru desmit, simt un tūkstoš cilvēku kolektīvā. «Katrā kompānijas stadijā vajadzīga sava pieeja. Pirms 25 gadiem droši vien nebija tāda vārda startup un Blue Bridge aizsākās ar līdzīgu kultūru kā Teamgate šodien. Pirmā desmit cilvēku komanda droši vien bija ar atšķirīgu darba stilu nekā tagad, taču vērtības, visticamāk, palikušas ļoti līdzīgas. Kultūra mainās, un lielākā kolektīvā ir daudz cilvēku, dažādu raksturu, bet ir vajadzīgs nodrošināt veiksmīgu sadarbību. Mūsu šī brīža darbība balstās uz uzticību, atbildību, atvērtību, gatavību mainīties un jautru strādāšanu kopā,» saka D. Butkus.

«Tirgus situācija Lietuvā ir dinamiska – kā jau visa IT industrija. Tā vienmēr ir bijusi aktīva, bet tagad – pat vēl vairāk, jo īpaši saistībā ar mākoņrisinājumiem. Nozarē ienāk jaunas tendences, piemēram, lietu internets vai lielie dati, tās maina visu industriju un to, kā klients izmanto IT. Un šī joma kļūst arvien vairāk globāla,» saka D. Butkus. Vaicāts, vai jau jūt klientu interesi saistībā ar lietu internetu, viņš teic, ka pagaidām īpaši ne. Tam ir acīmredzami pielietojumi, bet atkarīgi no konkrētā klienta, proti, dažas kompānijas skaidri saskata vērtību izmantot lietu interneta iespējas, savukārt citām tas nav tik acīmredzami, jo nav zināms, kādi būs ieguvumi. D. Butkus paredz, ka ar laiku lietu interneta risinājumi uzplauks.

«Lietu internets un lielie dati parāda savu potenciālu. Lielie dati un mākslīgais intelekts ļauj pieņemt labākus lēmumus un būt efektīvākiem, bet lietu internets dod iespēju izstrādāt jaunus risinājumus un pakalpojumus, ko piedāvāt klientiem. Tas ir kaut kas ļoti jauns mums un visam tirgum,» saka D. Butkus.

Visu rakstu Paplašina kompetenci un nostiprinās Baltijā lasiet 15. janvāra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2019. gada 10. janvāris plkst. 13:33

Šā gada pirmās dienas atnāca ne tikai ar laimes vēlējumiem Jaunajā gadā,...

2018. gada 27. decembris plkst. 15:22

Informācijas tehnoloģiju produktu izplatītājs un vairumtirgotājs AS «Elko Grupa» pārjaunojis...

2018. gada 27. decembris plkst. 7:03

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA «Tieto Latvia» atzīts par uzvarētāju Valsts kancelejas...

2018. gada 21. decembris plkst. 11:26

Lietuvas centrālā banka piektdien paziņoja, ka tā piešķīrusi elektroniskās naudas iestādes licenci...

2018. gada 20. decembris plkst. 14:10

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture apgrozījums Latvijā finanšu gadā, kas ilga no...

2018. gada 19. decembris plkst. 10:32

Konkurences padome (KP) nolēmusi atļaut apvienošanos, kuras laikā AS «Citadele banka» kļūst...

2018. gada 10. decembris plkst. 12:09

Tehnisku iemeslu dēļ pirmdien slēgtas visas Uzņēmumu reģistra (UR) reģionālās nodaļas, informēja...

2018. gada 03. decembris plkst. 8:29

Uz Via Baltica izvieto inteliģentās transporta sistēmas (ITS). Tas bija spilgts piemērs...

2018. gada 30. novembris plkst. 12:05

Atbilstība ISO standartiem ir nepārprotams signāls klientiem, ka to dati Lattelecom sistēmās...

2018. gada 28. novembris plkst. 10:56

Piesaistot bankas Citadele finansējumu, pašmāju informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA Autentica...