Lauksaimniecība

Linas Agro cels divus jaunus graudu elevatorus

LETA, 19.03.2018

Foto: Ieva Lūka/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu pieņemšanas, pirmapstrādes un uzglabāšanas uzņēmums SIA «Linas Agro» Graudu centrs reģistrējis jaunu komercķīlu. Aizņēmuma mērķis ir būvēt divus jaunus graudu elevatorus, aģentūrai LETA pastāstīja kompānijas valdes loceklis Petrs Kuras.

Informācijas avots precizē graudu torņu atrašanās vietu trešajā rindkopā

14.martā reģistrētās komercķīlas nodrošināto prasījumu maksimālā summa ir 9,3 miljoni eiro.

Kuras norādīja, ka jaunos graudu elevatorus ir plānots uzcelt līdz jaunajās graudu ražas sezonas sākumam šogad. Graudu elevatoru jauda būs apmēram 20 000 tonnu. Vienu no tiem ir plānots celt Grobiņā, bet otru - Rēzeknē.

«Latgales reģionā mums ir tikai viens graudu elevators - Jēkabpilī, bet pārējie atrodas tālu, citos reģionos. Vēlamies arī Latgales reģionā turpmāk nodrošināt šo pakalpojumu. Tādējādi graudi mums nebūs tālu jāved, bet šis pakalpojums būs pieejams šajā pašā reģionā,» teica Kuras, piebilstot, ka tas būs izdevīgāk no saimnieciskā viedokļa.

«Linas Agro» Graudu centrs par labu AS «SEB bankai» ieķīlājis visus ķermeniskos pamatlīdzekļus, lai nodrošinātu prasījumus, kas izriet no šā gada 26.februārī starp uzņēmumu un banku noslēgtā kredīta līguma. Bez pagājušajā nedēļā reģistrētas komercķīlas SIA «Linas Agro» Graudu centram ir vēl viena aktuāla komercķīla.

Informācija «Firmas.lv» liecina, ka «Linas Agro» Graudu centrs dibināts 2013.gadā. Uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 5 280 000 eiro, un tā vienīgais īpašnieks ir lauksaimniecības grupas «Linas Agro» uzņēmums, Lietuvā reģistrētā kompānija UAB «Linas Agro» Grūdø centras KŪB, kas pārvalda vairākas graudu noliktavas Lietuvā un Latvijā.

Finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, SIA «Linas Agro» Graudu centrs apgrozījums bija 572 000 eiro, bet tas strādāja ar zaudējumiem, kas veidoja 54 000 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru