Lietuvieši Ozolniekos cels lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu centru 

Lietuvas lauksaimniecības investīciju holdings «Linas Agro Group» Ozolniekos cels lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu centru 3300 kvadrātmetru platībā.

LETA, 05.10.2018

Foto: LETA

Šādu centru pēc «Linas Agro Group» pasūtījuma par aptuveni 4,8 miljoniem eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN), būvēs viens no Lietuvas lielākajiem celtniecības uzņēmumiem «Panevëžio statybos trestas» (PST).

Kā ziņu aģentūrai BNS norādījusi «Linas Agro» Mārketinga nodaļas vadītāja Daiva Kizerskiene, centrs būs paredzēts divām šā holdinga meitassabiedrībām Latvijā - «Dotnuva Baltic» un «Linas Agro».

«Vienā modernā ēkā būs gan tirdzniecības daļa, kur tiks tirgotas sēklas, mēslojums, ķimikālijas, gan tehnikas daļa, kurā atradīsies traktoru un citas tehnikas ekspozīcija, servisa zāles un rezerves daļu noliktavas,» viņa stāstījusi.

Kā paziņojis PST, septembra nogalē tas ar «Linas Agro» parakstījis attiecīgu līgumu par 3,5 miljoniem eiro, nerēķinot PVN. Būvdarbus plānots pabeigt nākamā gada jūnijā.

Pēc Kizerskienes teiktā, vēl aptuveni pusmiljonu eiro paredzēts atvēlēt iekārtām, mēbelēm un citām vajadzībām, tādēļ projekta kopējā vērtība, nerēķinot PVN, sasniegs aptuveni četrus miljonus eiro.

«Linas Agro Group» ieņēmumi pagājušajā finanšu gadā bija 634,242 miljoni eiro jeb par 1,7% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet grupas tīrā peļņa šai laikā saruka par 7,8% - līdz 7,749 miljoniem eiro.

Saskaņā ar datiem par jūnija beigām 69,15% «Linas Agro Group» akciju piederēja Dānijas kompānijai «Akola», vēl 10,73% - Darjum Zubam un 2,81% - «Swedbank» Igaunijas klientiem. Jūnija beigās grupā strādāja 2199 darbinieki, kamēr 2017.gada nogalē darbinieku skaits šai kompānijā bija 2217.

2013.gadā «Linas Agro Group» par 12,5 miljoniem eiro Latvijā iegādājās čerus putnkopības uzņēmumus - 87% «Putnu fabrika »Ķekava«» daļu, 100% «Broileks», 100% «Cerova» un 100% «Lielzeltiņu» akciju. «Linas Agro Group» akcijas kotē Viļņas biržas oficiālajā sarakstā.