Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) izveidots Rīgas IT Demo centrs, kurā apskatāmi Latvijas sasniegumi informāciju tehnoloģijas jomā.

Patlaban T Demo centrs ir pieejams interesentiem, kuri apmeklē Latvijas prezidentūras pasākumus, taču no 1.jūlija tas būs pieejams ikvienam apmeklētājam.

Viens no IT Demo centrā apskatāmajiem sasniegumiem ir Latvijā pirmais radītais 3D tehnoloģiju virtuālais aģents, kas apvieno runas tehnoloģijas, mākslīgo intelektu un jaunākos sasniegumus 3D sejas animācijā, informē Tildes mārketinga speciāliste Ilze Ozola. Mobilā lietotne Laura ir virtuāla sarunu biedrene, kas ne tikai mijiedarbojas ar lietotājiem, atbildot uz jautājumiem un iesaistoties īsās sarunās angļu valodā, bet arī pauž emocijas dialoga laikā. Īpaši izstrādātā IT Demo centra stenda risinājumā Laura Latvijas viesiem var pastāstīt faktus par Latviju, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Eiropas Savienību.

Ekspozīcijā prezentēts arī ES prezidentūras vajadzībām izstrādāts mašīntulkošanas pakalpojums Translate 2015. Latvija ir pirmā ES valsts, kas ES prezidentūras laikā nodrošina šādu īpaši izveidotu mašīntulkošanas risinājumu ārvalstu viesu vajadzībām, stāsta I.Ozola. Lietotāji ar Translate 2015 palīdzību var sekot līdzi aktuāliem notikumiem Latvijas masu medijos, lasīt vietējās mājaslapas un emuārus, tulkot preses materiālus un citu informāciju, kas nav pieejama angļu valodā, kā arī tulkot valsts pārvaldes dokumentus

Komentāri

Pievienot komentāru