Tirdzniecība un pakalpojumi

LTA pamet lielie vaļi, organizāciju tas neietekmēšot

Sandra Dieziņa, 03.07.2012

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trīs lielo tirgotāju aiziešana Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) darbību īpaši neietekmēs.

Db.lv sacīja LTA prezidents Henriks Danusēvičs. Viņš uzsvēra, ka šobrīd LTA apvieno 600 tirdzniecības uzņēmumus un nekādu lielu izmaiņu nebūs. Jāatgādina, ka par izstāšanos no LTA jau paziņojuši Rimi Latvia, Maksima Latvija un otrdien par to pavēstīja arī SIA Palink. SIA Palink rīkotājdirektore Dace Zundure informēja, ka kompānija nosūtījusi oficiālu vēstuli LTA, kurā paziņo par izstāšanos no asociācijas. Šāds lēmums pieņemts, jo LTA publiski paustais viedoklis par PVN samazināšanu ir neskaidrs un neatbilstot uzņēmuma politikai. «SIA Palink iestājas par maksimāli godīgiem un skaidriem tirdzniecības principiem, tāpēc arī no mūsu puses seko šāda rīcība. «Izstāšanās no LTA nekādā veidā neietekmēs SIA Palink turpmāko darbību, jo mēs kā Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) biedrs turpināsim īstenot un iestāties par sakārtotu nozari un atbalstīsim asociācijas virzītos godīgas komercprakses principus,» pauda D. Zundure.

H. Danusēvičs gan ir neizpratnē gan par Palink, gan abu pārējo tirgotāju rīcību, sakot, ka nav skaidri saprotami šī rīcības iemesli. «Mēs gan to nojautām jau tad, kad pirms dieviem gadiem tika dibināta jaunā Latvijas pārtikas tirgotāju asociācija, taču toreiz šie tirgotāji skaidri teica, ka sadarbosies un tirgotājus nešķels. Kad Palink bija maksātnespējas problēmas, palīdzējām viņiem, taču tagad atteikšos no komentāriem par viņu rīcību,» pauda H. Danusēvičs. Gan Rimi, gan Palink īpašnieki un arī LTA ir Euro Commerce organizācijas biedri un turpmāk, pēc LTA prezidenta paustā, būšot neloģiski, ka LTA mazajiem biedriem būs jāmaksā par dalību šajā organizācijā, bet «lielie varēs izvairīties». H. Danusēvičs šo jautājumu plāno pārrunāt ar abu tirgotāju īpašnieku pārstāvjiem.

Viens no iemesliem aiziešanai gan varētu būt tas, ka «lielajiem vieglāk saskaņot intereses mazākā lokā, nevis ar visiem pārējiem,» pieļauj LTA vadītājs. Turpmāk varētu pastiprināties nacionālo tirgotāju intereses kopējā LTA viedoklī. Tiesa, H. Danusēvičs arī pieļauj, ka turpmāk būs grūtāk risināt domstarpības attiecībās starp tirgotājiem un piegādātājiem. Pircējus gan šie notikumi, visticamāk, neietekmēs.

Komentāri

Pievienot komentāru