Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kamīns bieži vien ir nozīmīgs interjera elements, taču ne visās ēkās to iespējams ierīkot, tādēļ SIA "Fireplace by Livilla" izveidojusi alternatīvu risinājumu - dekoratīvos kamīnus.

Ideja - nejauši

Ideja radīt kamīnus SIA "Fireplace by Livilla" īpašniecei Evitai Folkmanei radusies pirms aptuveni gada - viņas draudzene bija iegādājusies dzīvokli un aicinājusi aizbraukt līdzi to aplūkot.

"Dzīvokļa viesistabā pamanīju tukšu sienu, un man šajā brīdī pēkšņi prātā ienāca doma, ka tur jāstāv dekoratīvajam kamīnam. Es viņai savu vīziju mēģināju izstāstīt, taču tajā brīdī viņa to vēl nesaprata. Draudzene lūdza parādīt kādu fotogrāfiju, lai vismaz gūtu priekšstatu, kāds tas izskatās, taču bildes kam līdzīgam internetā es neatradu - beigās tomēr izskaidroju savu ideju, bet nolēmu radīt reālu paraugu," viņa atminas.

"Bija ziema, man bija brīvs brīdis, bērns gāja bērnudārzā, tāpēc nolēmu - kāpēc gan neizgatavot paraugu?" stāsta kamīnu radītāja. Mājās bijušas tikai koka paletes, un tā nu no paletes dēļiem tapa dekoratīvais sveču kamīns. Galu galā visi, kas ieraudzījuši kamīnu, bijuši patīkami pārsteigti - gan radi, gan draudzenes, un ieteikuši,sociālajos tīklos publicēt informāciju par produktu un to reklamēt.

Atsaucība bijusi negaidīti liela. "Tad es sapratu - ja man patīk ar to nodarboties - kāpēc to nedarīt? Reti tā paveicas, ka ikdienā var darīt to, kas patīk, un vēl par to saņemt naudu - tā nu šī ideja realizējās, un sāka tapt dekoratīvie kamīni plašākam klientu lokam," viņa stāsta.

Strādā kopā

Papildus priekšrocība bija tas, ka viņas dzīvesbiedrs Rolands apguvis galdnieka prasmes. "Tā nu kopā strādājam, izgatavojam dekoratīvos kamīnus. Tad, kad nav tik daudz pasūtījumu un paliek kāds brīvs brīdis, tad strādājam pie jaunu produktu radīšanas," viņa stāsta. Šādi tapis vēl viens produkts - kolonna, uz kuras var novietot vāzi, svečturi vai kādu citu dekoru, un ir vēl citas idejas, kas tuvākajā laikā varētu iegūt reālas aprises.

"Pašlaik esam vienīgie, kas nodarbojas ar šāda veida kamīnu radīšanu, viens no mūsu produktiem ir patentēts un patlaban procesā ir arī citu produktu patentēšana," viņa stāsta.

Pērn uzņēmums arī piedalījies Limbažu novada pašvaldības rīkotajā konkursā "Atbalsts komercdarbības uzsākšanai Limbažu novadā 2019.gadā", un saņēmis grantu - finansiālu atbalstu jaunas iekārtas iegādei, kas būtiski paātrinājis un vienkāršojis kamīnu izgatavošanas procesu.

"Vēlamies neapstāties pie sasniegtā un attīstīties, tādēļ plānojam piedalīties arī izstādēs ārvalstīs, lai gūtu plašāku atpazīstamību un sāktu tirgot dekoratīvos kamīnus arī citu valstu klientiem. Pie Latvijas vien negribam apstāties, kaut arī pieprasījums ir arī mūsu valstī. Katrā ziņā esam gatavi līgumiem gan vietējā tirgū, gan ārvalstīs, nākotnē vēlamies būt lielāki un paplašināt arī ražošanas telpas," saka E. Folkmane.

Gan privātmājās, gan salonos

"Vislielāko stimulu un motivāciju tālākajam darbam dod atsauksmes no klientiem - tie labie vārdi, kas vienmēr seko, ieraugot kamīnus un tos aizvedot mājās - klienti raksta pateicības īsziņas, novēl veiksmi biznesā, iesaka viens otram un rodas jauni pasūtījumi," viņa stāsta.

"Piedāvājam vairākus modeļus - ir pāris standarta modeļi un divi lielāka izmēra kamīni ar plauktiņiem sānos, kur novietot grāmatas vai ko citu. Kamīnu katrs var izdekorēt, kā vien tīk - klienti uz kamīna vai plauktos novieto bilžu rāmīšus, sveces, dažādas rotas, citi tos dekorē atbilstoši svētkiem," saka E. Folkmane.

Klientam sākotnēji tiek piedāvāti standarta modeļi, taču katrs kamīns tiek izgatavots individuāli, pielāgojot klienta vēlmēm, mainot izmērus vai proporcijas, ja tas nepieciešams. Kamīnus iespējams pasūtīt jebkādā krāsā, kādu klients vēlas, lai pieskaņotu interjeram, taču visiecienītākā ir baltā krāsa.

Pagaidām starp pasūtījumiem interesantākais bijis kamīns zelta krāsā, kas aizceļojis uz kādu viesu namu. "Mums patīk, ja klienti kaut ko iesaka vai izrāda savu iniciatīvu, tad rodas atkal jaunas idejas," saka E. Folkmane.

Klientu vidū ir gan privātpersonas, kas kamīnus novieto dzīvokļos vai privātmājās, gan salonveikali, viesu nami, skaistumkopšanas saloni, fotosaloni, biroji un citi uzņēmumi. "Ne visiem ir iespēja mājās izvietot īstos kamīnus, tādēļ izvēlas dekoratīvo kamīnu, ko var likt jebkurā mājoklī, kamīns ir pietiekami romantisks un rada mājīgu noskaņu - tā ir mājas dvēsele," viņa piebilst.

Komentāri

Pievienot komentāru