Ekonomika

Maksātnespējas pieteikšanas moratoriju noteiks līdz 2021.gada 1.martam

Db.lv, 20.11.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar mērķi palīdzēt saglabāt uzņēmējdarbību un pēc Covid-19 izplatības apturēšanas pēc iespējas ātrāk atjaunot to pilnvērtīgu darbību panākta vienošanās par maksātnespējas pieteikšanas moratorija noteikšanu līdz 2021.gada 1.martam.

"Ievērojot ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī un ar to saistītos ierobežojumus, tostarp sociālās distancēšanās pasākumus, prognozējama ierobežota uzņēmumu saimnieciskā aktivitāte, kas neapšaubāmi radīs zināmus finansiālos sarežģījumus. Tādēļ valstij ir svarīgi paredzēt mehānismus, lai nodrošinātu finansiālo un tiesisko stabilitāti uzņēmējiem. Esmu gandarīts, ka partneri valdībā atbalstījuši mūsu iniciatīvu uz laiku ierobežot kreditoru tiesības iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, tādējādi saglabājot komersantiem iespēju pilnvērtīgāk turpināt savu saimniecisko darbību pat ierobežotas ekonomiskās situācijas ietvaros," uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Tā kā maksātnespējas process ir kolektīvā procedūra, t.sk. lai nodrošinātu kreditoru interešu aizsardzību, īpaši uzsverams, ka paša parādnieka tiesību un pienākumu apjomu minētais ierobežojums neietekmē, proti, parādnieks saglabā tiesības iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, kā arī uz viņu pilnā mērā attiecināms pienākums iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, ja pastāv Maksātnespējas likumā noteiktās pazīmes.

Par šo priekšlikumu tiek gatavots likumprojekts, kuru jau tuvākajā laikā plānots iesniegt izskatīšanai valdībā un Saeimā.

Komentāri

Pievienot komentāru