Tirdzniecība un pakalpojumi

McDonald’s izvēlējies Latviju kā inovatīvu produktu testa valsti

Ilze Žaime, 30.10.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvija izvirzīta kā viena no dažām pasaules valstīm, kur 2020.gada laikā tiks testēti jauni un inovatīvi produkti, pastāstīja «McDonald's» rīkotājdirektors Baltijas valstīs Vladimirs Janevskis.

25 gadu laikā «McDonald's» restorānos Latvijā apkalpots 171 miljons apmeklētāju un pagatavoti vairāk nekā 140 miljoni burgeru, lepojas V. Janevskis.

Viņš atklāj, ka ēdienkartē ir plānotas būtiskas izmaiņas, tomēr detalizētāka informācija par plāniem šobrīd netiek sniegta.

Jautāts par veģetāru produktu piedāvājumu, V. Janevskis norāda, ka drīzumā veģetāru burgeru testēšana tiks uzsākta Kanādā. Atkarībā no rezultātiem un apmeklētāju izrādītās intereses, vēlāk veģetāro produktu sortiments varētu papildināt arī restorānus citviet pasaulē. Vienlaikus V. Janevskis piebilst, ka pagaidām izteikta interese par veģetāriem produktiem Baltijas valstu «McDonald's» restorānos novērota neesot.

Attīstot tehnoloģijas un investējot virtuves iekārtu modernizēšanā, uzņēmums sasniedzis jaudu, kas ļauj stundas laikā saražot līdz pat 1000 burgeriem. Viena burgera pagatavošanas laiks esot vien 35 - 50 sekundes.

Rīkotājdirektors informē, ka turpmāko trīs gadu laikā esot paredzēts 3,5 miljonus eiro ieguldīt tālākā restorānu modernizācijā un apmeklētāju pieredzes uzlabošanā. Īpašu uzmanību paredzēts pievērst «McDrive» klientu ērtību nodrošināšanai, padarot klientu apkalpošanu ātrāku. Kopējo investīciju apmērs, ko paredzēts ieguldīt uzņēmuma attīstībā, sasniegšot 5,2 miljonus eiro.

Pārmaiņas pieredzēšot arī restorānu stāvlaukumi, aprīkojot tos ar elektromobiļu ātrās uzlādes stacijām. Baltijā pirmā ātrās uzlādes stacija «McDonald's» apmeklētāju stāvlaukumā tiks ierīkota šā gada decembrī Viļņā, Lietuvā. Savukārt 2020.gadā pirmās ātrās uzlādes stacijas restorānu apmeklētājiem Latvijā paredzēts izveidot Rīgā, Lubānas ielā 76b un Gunāra Astras ielā 17.

Tāpat uzņēmums plāno turpināt investēt pakalpojumu digitalizēšanā un jaunu inovāciju radīšanā. Pagājušajā gadā radītās digitālās pasūtījumu veikšanas aplikācijas klientu loks esot sasniedzis 200 tūkstošus, informē V. Janevskis.

1,5 miljonus eiro uzņēmums turpmāko trīs gadu laikā plāno novirzīt darbinieku izaugsmei. Šobrīd «McDonald's» Latvijā nodarbina 665 cilvēkus.

Turpmākajos trīs gados uzņēmuma plānos esot jauna restorāna atvēršana Latvijā. Tapāt jauna «McDonald's» ēdināšanas vieta šā gada nogalē tiks atvērta Lietuvā, kopējam «McDonald's» restorānu skaitam Baltijas valstīs sasniedzot trīsdesmit septiņus.

V. Janevskis norādīja, ka līdz 2025.gadam tiks nodrošināts, ka visi «McDonald's» pārtikas iepakojumi iegūti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. «Apzināmies, ka esam viens no vadošajiem uzņēmumiem šajā nozarē, tādēļ mums jāuzņemas iniciatīva un jāturpina cīņa par plastmasas patēriņa samazināšanu,» sacīja V. Janevskis. Sekojot aktīvām kampaņām un izmaiņām uzņēmuma politikā, pēdējo gadu laikā izdevies samazināt vienreizlietojamo plastmasas salmiņu skaitu par 35%, norāda uzņēmumā. Tāpat, sākot ar novembri, atsevišķiem dzērieniem vairs netiks piedāvāti plastmasas vāciņi.

25 gadu darbības laikā Latvijā uzņēmums otrreizējai pārstrādei, biodegvielas izgatavošanai, nodevis 754 tūkstošs litru eļļas.

Pērn «McDonald's» apgrozījums Latvijā veidoja 40,5 miljonus eiro, kas ir par 12% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga par 20% un bija 1,9 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru