Finanses

Meļņikam un Remars-Rīga piemēro 14,2 tūkstošu sodu par pārkāpumiem Rīgas kuģu būvētavas akciju atpirkšanā

Žanete Hāka, 20.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pabeidzot pārbaudi par AS Rīgas kuģu būvētava akcionāru iespējamo saskaņotu rīcību un noslēdzot sākto administratīvo lietu, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēma lēmumu piemērot uzņēmuma akcionāriem soda naudu likumā noteiktajā maksimālajā apmērā, informē FKTK pārstāvji.

Vasilijam Meļņikam un AS Remars-Rīga piemērots sods 14,2 tūkstošu eiro apmērā katram par akciju obligātā atpirkšanas piedāvājuma neizteikšanu citiem uzņēmuma akcionāriem.

Pārbaudi par faktu, ka, iespējams, vairākas personas kopā ir ieguvušas līdzdalību AS Rīgas kuģu būvētava vairāk nekā 50% apmērā no uzņēmuma balsstiesīgo akciju skaita, FKTK uzsāka 2012. gadā. Šajā laikā FKTK rīcībā nonākusī informācija un pārbaudes pēdējā posmā saņemtie jaunie fakti par AS Rīgas kuģu būvētava akciju pārdošanas darījumu pierāda, ka AS Remars-Rīga bija faktiskā līdzdalība AS Rīgas kuģu būvētava virs 50%. Tā kā Vasilijs Meļņiks ir AS Remars-Rīga kontrolpaketes īpašnieks, atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam, V.Meļņika netiešā veida faktiskā līdzdalība ir bijusi vairāk par 50% no kopējā AS Rīgas kuģu būvētava balsstiesīgo akciju skaita.

Neilgi pirms FKTK padomes lēmuma pieņemšanas ar AS Rīgas kuģu būvētava akcijām ir veikts darījums, lai samazinātu AS Remars-Rīga faktisko līdzdalību zem 50%, tādējādi arī V. Meļņika netiešā līdzdalība sarukusi zem 50%. Līdz ar to FKTK nevar uzlikt pienākumu AS Remars-Rīga un V. Meļņikam izteikt pārējiem AS Rīgas kuģu būvētava akcionāriem obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, jo vairs nepastāv FITL noteiktie apstākļi.

Summas tirgus dalībniekiem jāiemaksā valsts budžetā viena mēneša laikā no FKTK lēmuma spēkā stāšanās.

Vienlaikus FKTK norāda, ka AS Rīgas kuģu būvētava akcionāriem, kuri uzskata, ka tiem radušies zaudējumi dēļ tā, ka AS Remars-Rīga un V. Meļņiks FITL noteiktajā kārtībā nav izteikuši obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, ir tiesības vērsties tiesā un pieprasīt AS Remars-Rīga un V. Meļņiks kompensēt tiem radušos zaudējumus.

FKTK publisko informāciju par pieņemto lēmumu, lai informētu finanšu instrumentu tirgus dalībniekus un arī citas personas par pārbaudes rezultātiem un FKTK pieņemto lēmumu.

Atbilstoši Administratīvā procesa likumam FKTK izdoto administratīvo aktu viena mēneša laikā var apstrīdēt FKTK vai arī pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā.