Pakalpojumi

Mīļdzīvnieku pieskatīšanas bizness lēnām iekustas arī Latvijā

Anda Asere, 18.06.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā mīļdzīvnieku pieskatīšanas bizness vēl ir diezgan jauns un ne tik populārs kā ārzemēs, kur daudziem mīluļiem ir sava auklīte.

Kinoloģe un IK Dod man ķepu! vadītāja Kristīne Leja stāsta, ka 2006. gadā nodibināja pirmo individuālo mājdzīvnieku pieskatīšanas un suņu pastaigu pakalpojumu Baltijas valstīs. Viņa aizdomājās par to, kur cilvēki atstāj savus suņus, kad dodas komandējumos vai daudz strādā. Tolaik Latvijā bija pieejamas tikai suņu viesnīcas. K. Leja ievietoja sludinājumu, ka pieskata mājdzīvniekus individuāli un ved pastaigās suņus, un pakāpeniski radās pieprasījums. Šajā laikā viņa novērojusi, ka konkurence Rīgā ir pieaugusi, ir parādījušies arī citi pakalpojumu sniedzēji un cilvēki, kam tas ir hobijs. «Tas ir labi, jo konkurence dod sparu nestāvēt uz vietas, attīstīties. Konkurenti palīdz popularizēt pakalpojumu, līdz ar to pieprasījums aug visiem,» viņa norāda.

Mājdzīvnieku pieskatīšanas platformas Whisker.lv izveidotāja Laura Audere teic, ka daudzi lūdz savus mīluļus pieskatīt draugiem, radiem, paziņām, bet vienmēr ir kāda reize, kad jālūdz palīdzība kādam no malas. Whisker ir atšķirīga sistēma nekā citiem šīs nozares uzņēmumiem, ļaujot klientiem pašiem platformā atrast palīgus pēc to atrašanās vietas un cenas, kā arī tieši sazināties. «Līdz biznesam vēl drusku jāpagaida, bet, ja neskatās vienā virzienā, bet nedaudz plašāk, šai nozarei ir gana liels potenciāls,» viņa spriež. L. Audere stāsta, ka 30 minūšu pastaigas maksā no četriem līdz sešiem eiro, stunda – seši līdz astoņi eiro, bet diennakts pieskatīšana maksā no 10 līdz 15 eiro.

Petservice.lv pakalpojuma cena ir atkarīga no atrašanās vietas un nepieciešamā pieskatīšanas ilguma. Tā ir, sākot no sešiem eiro par vienu reizi. IK Dod man ķepu! pakalpojumu cenas ir atkarīgas no klienta atrašanās vietas un pastaigas ilguma. Parasti cilvēki vēlas 30, 40 minūšu vai stundas pastaigu. Cenas ir, sākot no pieciem līdz septiņiem eiro par vienu reizi.

Ar nākotnes potenciālu

Dzīvnieku pieskatīšanas pakalpojuma Petservice.lv vadītāja Elīna Sīga teic, ka pakalpojums kļūst populārāks un cilvēki tā sniedzējiem sāk uzticēties vairāk. Tas, vai šāda veida pakalpojuma sniegšana var būt pastāvīgs darbs, E. Sīgas skatījumā, ir atkarīgs no katra paša uzņēmības. Taču jāņem vērā mājdzīvnieku un iedzīvotāju skaits pilsētās – cik to ir, tik arī ir.

Visu rakstu lasiet 18. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Izveido mājdzīvnieku pieskatīšanas platformu

Zane Atlāce - Bistere, 28.03.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Problēmas ar mājas mīluļa pieskatīšanu ceļojuma laikā pamudināja Lauru Auderi izveidot mājdzīvnieku pieskatīšanas platformu Whisker.lv.

Ideja par šāda pakalpojuma nepieciešamību radās personiskās pieredzes rezultātā. Proti, Laurai ir nu jau 11 gadu vecs suns vārdā Viskijs, bet bieži ceļojot, viņa saskārusies ar problēmu, ka nav, kas dzīvnieku tikmēr pieskata. Reizēm apgrūtinoši bijuši arī vēlie darbdienu vakari, kad pārgurušai atnākot mājās, prātā iešāvusies doma, ka labprāt kādam samaksātu, lai tikai izved suni pastaigā.

Tā pamazām radusies nojausma, ka, visticamāk, līdzīgas problēmas ir arī citiem četrkājaino mīluļu saimniekiem, līdz ar to vajadzētu piedāvāt risinājumu. «Pasaulē šādi servisi ir ļoti populāri un cilvēki tur strādā pastāvīgu darbu. Pie mums gan līdz šādam līmenim jāaug, tomēr ir, kur tiekties,» teic Laura.

Komentāri

Pievienot komentāru