MobillyTX godalgots Lielbritānijas konkursā Smart City 2019 

Par inovatīviem risinājumiem Jelgavas, Liepājas un Ogres pilsētu pašvaldības budžeta pārvaldīšanā, ieviešot pilsētnieka kartes un caurspīdīgu subsīdiju uzskaites sistēmu, Latvijā pirmais publiskās pārvaldes tehnoloģiju (GovTech) uzņēmums MobillyTX prestižajā konkursā Smart City 2019 saņēmis nomināciju kategorijā Dati.

Zane Atlāce - Bistere, 23.1.2019

Avots: http://mobillytx.com

Jau ceturto gadu Lielbritānijā notiek viena no lielākajām pilsētu attīstības konferencēm Smart City UK, kuras ietvaros tiek apbalvoti arī pasaulē inovatīvāko pilsētas attīstības ideju autori. MobillyTX balvai nominēts par subsīdiju pārvaldības risinājumu, kas balstīts uz bankas standartu karšu infrastruktūru. Risinājums atvieglo pilsētas iedzīvotāju ikdienas dzīvi, ļaujot vienu karti izmantot dažādiem pakalpojumiem. Apbalvošanas ceremonija norisināsies 7. februārī Londonā.

«Esam gandarīti par to, ka mūsu darbs guvis atzinību un ir novērtēts starptautiskā līmenī,» pauž MobillyTX valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs. «Esam izstrādājuši risinājumu, kas trīs Latvijas pilsētu iedzīvotājiem ne vien sniedz iespēju ērti apmaksāt braucienus sabiedriskajā transportā un skolēniem – saņemt pusdienas skolā, bet arī saņemt atlaides dažādu pakalpojumu iegādei – tā var būt lētāka mēnešmaksa pilsētas baseinā vai atlaides, iegādājoties konkrētu vietējo uzņēmēju produkciju. MobillyTX radījuši arī subsīdiju uzskaites sistēmu, kas pašvaldībai gada ietvaros ļauj ietaupīt šim mērķim paredzētās finanses līdz pat 30% apmērā.»

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Projekta tehniskā realizācija iespējama, pateicoties bankas Citadele, SEB banka un PNB Banka atbalstam, kas piedāvā vienā kartē apvienot bankas norēķinu karti un skolēna apliecību ar jau minēto pilsētnieka karti, tādējādi nodrošinot vienotu infrastruktūru. Iedzīvotajiem ir pieeja arī speciālai mobilajai lietotnei, kurā redzamas piešķirtās atlaides un informācija par pieejamajiem pabalstiem un kontu stāvokli.

Kā atzīst MobillyTX valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs, tas ir solis pretim mūsdienīgai valsts pārvaldei, kurā finanšu pārvaldība ir caurspīdīgs un rentabls process. «Pagaidām pasaulē ir risinājumi tikai konkrētās jomās, tāpēc Latvijai ir visas iespējas kļūt par publiskās pārvaldes tehnoloģiju jeb GovTech ledlauzi un parādīt, kā tehnoloģijas var sakārtot ne vien izglītības un transporta subsīdiju sistēmu, bet arī veselības, lauksaimniecības un citu jomu budžeta pārvaldes sistēmas,» saka V.Bergs.

Konference Smart City UK palīdz atrast un attīstīt inovatīvas idejas pilsētu pārvaldē, ļaujot reģionu pārvaldes pārstāvjiem iepazīties ar mūsdienīgiem risinājumiem. Konferencē tiek prezentēti pētījumi, veiksmes stāsti un tehnoloģiski risinājumi izglītības, veselības, infrastruktūras un budžeta pārvaldes attīstībā.

No šīs sadaļas

IT produktu vairumtirgotāja AS «ELKO Grupa» valdes priekšsēdētājs arī turpmāk būs Egons...

Mākslīgā intelekta risinājumi tehnoloģiju pasaulē tiek piesaukti arvien biežāk, turklāt to priekšrocības...

Pēdējā laikā saasinājusies cīņa par pasaulē vērtīgākā uzņēmuma statusu....

2018. gadu Lietuvas IT kompānija Blue Bridge plāno pabeigt ar nelielu pieaugumu...

Šā gada pirmās dienas atnāca ne tikai ar laimes vēlējumiem Jaunajā gadā,...

Informācijas tehnoloģiju produktu izplatītājs un vairumtirgotājs AS «Elko Grupa» pārjaunojis...

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA «Tieto Latvia» atzīts par uzvarētāju Valsts kancelejas...

Lietuvas centrālā banka piektdien paziņoja, ka tā piešķīrusi elektroniskās naudas iestādes licenci...

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture apgrozījums Latvijā finanšu gadā, kas ilga no...

Konkurences padome (KP) nolēmusi atļaut apvienošanos, kuras laikā AS «Citadele banka» kļūst...