Viedierīces

Nākamgad atdzims Somijas veiksmes stāsts Nokia

LETA--AFP, 01.12.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Somijas telekomunikāciju tehnoloģiju kompānija Nokia ceturtdien paziņoja, ka atgriešanos viedtelefonu tirgū piedzīvos 2017.gada pirmajā pusē.

Nokia licencējusi savu zīmolu Somijas uzņēmumam HMD Global Ltd., kas pirmos Nokia viedtelefonu produktus izlaidīs nākamā gada sākumā.

Nokia norāda, ka HMD Global saņēmusi atļauju ražošanai pēc tam, kad tika pabeigti visi nepieciešamie darījumi ar Taivānas ražošanas partneri FIH Mobile of FoxConn Technology Group un ASV informācijas tehnoloģiju uzņēmumu Microsoft, kas 2014.gadā iegādājās nerentablo mobilo telefonu ražošanas biznesu no Nokia.

«HMD Global var sākt darbību kā jaunās Nokia tālruņu mājas, saņemot ekskluzīvu globālā zīmola licenci nākamajiem desmit gadiem,» vēsta Nokia.

Microsoft pērn maijā paziņoja, ka par 350 miljoniem dolāru (329,4 miljoniem eiro) HMD Global pārdos mobilo telefonu biznesu.

Kad Nokia pārdeva savu mobilo telefonu biznesu Microsoft, kompānija piekrita neatgriezties viedtelefonu tirgū līdz 2016.gada ceturtajam ceturksnim. Ņemot vērā to, ka nākamgad šis ierobežojums vairs nav spēkā, HMD Global var sākt ražot jaunos viedtelefonus ar Nokia zīmolu.

Nokia nav HMD Global akcionārs, taču saņems patentmaksu par katru viedtelefonu un planšetdatoru, kas tiks pārdots ar tā zīmolu.

Komentāri

Pievienot komentāru