Viedierīces

Nokia sapņo iespraukties starp pasaules labākajiem

Jānis Vēvers, 17.08.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Atdzimušā Somijas zīmola dārgākais modelis Nokia 8 Sirocco sapņo iespraukties starp pasaules labākajiem

Pirms diviem gadiem ieguvis tiesības izmantot leģendāro Nokia zīmolu, uzņēmums HMD Global nav izniekojis laiku velti. Īsā laika sprīdī sagatavoti modeļi teju visiem tirgus segmentiem, kas galvenokārt piesaistīja uzmanību ar pievilcīgu cenu. Šogad daži no tiem piedzīvojuši otro paaudzi, un redzams, ka pievilcīgie skaitļi drīzāk bija «iepazīšanās akcija», nevis ilgtermiņa stratēģija. Vismaz ne attiecībā uz augstāko klasi, uz kuru pretendē vasarā pie pircējiem nonākušais Nokia 8 Sirocco.

Ja HMD apzināti vēlējās radīt no pūļa atšķirīgu telefonu, ar Nokia 8 Sirocco tas zināmā mērā ir izdevies. Pretēji valdošajai tendencei izstiept ierīci pēc iespējas garāku, HMD palikuši uzticīgi klasiskajām vērtībām jeb 16:9 ekrāna malu attiecībai. Rezultātā Sirocco uz konkurentu fona izskatās kā resnītis – strups un plats. Tas vairāk ir vizuāls efekts, jo tālrunis ar 7,3 cm ir pat šaurāks par citiem konkurentiem. Taču 14 cm garums ir krietni mazāks, nekā šajā klasē pieņemts.

Tālrunis aprīkots ar konkurentu pērn izmantoto Qualcomm Snapdragon 835 procesoru, nevis jaunāko versiju. Tomēr astoņu kodolu dzinējam ar četriem 2,45 GHz un četriem 1,9 GHz kodoliem, ko aktīvi atbalsta 6GB operatīvā atmiņa, veiktspējas testos klājas tīri labi. Tas uzrāda līdzīgus rezultātus kā Huawei šā gada flagmanis P20 Pro un daudz neatpaliek no Samsung Galaxy S9.

Attiecībā uz ekrānu, HMD centies turēt līdzi laika garam un apveltījis Sirocco ar 5,5 collu bezmalu displeju, kas turklāt abos sānos ir noliekts. Ieceres īstenošanai izmantots P-OLED panelis, kas, šķiet, cēlajai misijai nav īsti gatavs, jo noliekuma vietās ir diezgan uzskatāmas krāsas attēlojuma novirzes. Ja pārējā ekrānā redzama balta lapa, tad nolocījuma vietās tā ir zilgana. Pārējā ekrāna daļa darbojas nevainojami. Tas ir spilgts, bagātīgām krāsām un ar augstvērtīgu 1440x2560 pikseļu izšķirtspēju, kas nozīmē, ka katrā collā mājo 534 attēlu veidojošie punkti. Lasīt un skatīties video tādā telefonā ir tīrais prieks.

Kopš Nokia zīmola atjaunošanas viens no ražotāja jājamzirdziņiem bijušas Zeiss lēcas. Tās klāj arī Sirocco abas aizmugures kameras. Primārā 12 megapikseļu ir vairāk atbildīga par darbu vājā apgaismojumā, bet otrā 13 megapikseļu nodrošina divkāršu optisko palielinājumu. Tālummaiņas daļa darbojas tīri labi, un dažkārt pat nevar pateikt, ka fotogrāfija tapusi pietuvinājumā. Kamera pat spēj iegrožot spilgtu gaismu un uzņemt pievilcīgu ainavu, pavēršot objektīvu pret pēcpusdienas sauli. Ja vēl aktivizē HDR režīmu vai ņem talkā Pro režīmu ar manuāliem iestatījumiem, dabasskati padodas varen labi. Pieejams arī bokē efekts un palēninājuma ieraksts ar 120 kadriem sekundē.

Savukārt vājam apgaismojumam paredzētā kamera ir mērena izgāšanās. Bez zibspuldzes krēslā uzņemtie attēli ir neskaidru punktu mozaīka, ko gribas pēc iespējas ātrāk izdzēst. Un arī zibsnis nav glābējs, jo ir par vāju, lai jēdzīgi izgaismotu pat nelielu telpu. Vilšanos izsauca arī priekšējā 5 megapikseļu fotokamera.

Visu apskatu Pret smagsvariem lasiet 17. augusta laikrakstā Dienas Bizness.