Jaunākais izdevums

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), analizējot tā rīcībā nonākušo informāciju un veicot nepieciešamās uzraudzības darbības, ir konstatējis, ka Latvijas tirgū tiek piedāvātas prasībām neatbilstošas gāzbetona pārsedzes ar zīmola nosaukumu Roclite, informē PTAC.

PTAC vērš uzmanību, ka Latvijas tirgū tiek piedāvātas prasībām neatbilstošas gāzbetona pārsedzes, kas tiek reklamētas kā Igaunijas ražotāja VKG Plokk Ltd. pārsedzes Roclite. PTAC skaidro, ka Igaunijas ražotājs pats gāzbetona pārsedzes neražo bet kopā ar saviem gāzbetona blokiem piedāvā iegādāties citu Eiropas ražotāju pārsedzes. Igaunijas ražotājs ir apliecinājis, ka pārsedzes, kas tiek piedāvātas Latvijas tirgū kā pārsedzes ROCLITE, nav viņa produkts, un ir nezināmas izcelsmes.

Tirgus uzraudzības rezultātā ir konstatēts, ka nezināmas izcelsmes pārsedzes piedāvā SIA Radom Pluss, SIA A Versus un SIA Bloku centrs. PTAC vēl turpina aktivitātes, lai identificētu pārējos piegādes ķēdē iesaistītos komersantus un novērstu neatbilstošu pārsedžu piedāvāšanu tirgū. Ir uzsāktas vairākas lietas un konstatēts, ka neatbilstošās pārsedzes tiek piedāvātas pārsvarā pēc pasūtījuma interneta veikalos, sludinājumu portālos, kā arī tirdzniecības vietās.

PTAC aicina patērētājus neiegādāties nezināmas izcelsmes pārsedzes, kas Latvijas tirgū tiek piedāvātas kā pārsedzes Roclite. Tāpat PTAC aicina, iegādājoties būvizstrādājumus, pievērst uzmanību būvizstrādājuma atbilstībai normatīvo aktu un tehnisko projektu prasībām. PTAC uzsver, ka būvizstrādājumiem, tajā skaitā, pārsedzēm, ir tieša ietekme uz būvi, līdz ar to neatbilstošās pārsedzes var būtiski ietekmēt tādas būves pamatprasības kā stiprība un stabilitāte.

PTAC vērš uzmanību, ka gāzbetona pārsedzēm no 2015. gada 8. augusta ir piemērojams Eiropas Savienības saskaņotais standarts LVS EN 12602+A1:2013 Rūpnieciski ražotie stiegrotie būvelementi no autoklāvēta gāzbetona, kas paredz gāzbetona pārsedžu atbilstošu novērtēšanu pirms tās tiek laistas tirgū.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Papildināta ar FOTO: Bauroc slēdzis ražotni Latvijā un ražošanas ēku pārdod

Db.lv, 23.07.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gāzbetona ražošanas uzņēmums Bauroc (iepriekš Aeroc) slēdzis ražotni Latvijā, kas atradās Saulkalnē, un patlaban ēka tiek pārdota, novēroja portāls db.lv.

SIA Bauroc valdes priekšsēdētājs Māris Cimmermanis, komentējot šo lēmumu, stāsta: «Lai skaidrotu izveidojušos situāciju, ir jāatgriežas celtniecības buma laikā, kas bija 2005.-2008.gadā. Šajā aktīvajā būvniecības periodā tirgū bija ass celtniecības bloku deficīts un daži uzņēmēji akli investēja un uzbūvēja vairākas jaunas ražotnes Latvijā. Kādu samērā īsu laiku šis mākslīgais pieprasījums tika apmierināts. Tad 2008. gada otrajā pusē notika straujš būvniecības tirgus kritums – iestājās krīze, kuras rezultātā ražotnes tika apturētas. Pēc tam esošās ražotnes tika darbinātas vien ar nelielu jaudu 10-30%, kas, protams, nav ekonomiski izdevīgi.»

Rezultātā SIA Bauroc mātes kompānija Bauroc Internacional AS izvērtēja potenciālās iespējas Baltijas un Skandināvijas valstīs, kā arī citos eksporta tirgos un nonāca pie secinājuma, ka Baltijā esošās ražošanas jaudas pret iedzīvotāju skaitu ir pārlieku lielas un tuvākajā nākotnē tās netiks efektīvi izmantotas. Līdz ar to tika pieņemts lēmums aktīvi risināt šo jautājumu, kura rezultātā Bauroc Internacional AS iegādājās jau strādājošu Roclite ražotni Igaunijā, kas nu jau ir otrā ražotne Igaunijā. Latvijas ražotnes tehnoloģiju tika nolemts pārdot un pārvietot ārpus Eiropas Savienības, kas arī realizēts. Šobrīd tiek pārdots Bauroc SIA piederošais nekustamais īpašums Saulkalnē.

Komentāri

Pievienot komentāru