Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noskaidroti piecās kategorijās nominētie 57 uzņēmumi "Eksporta un inovācijas balvai 2022", informē pasākuma organizatori Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Kā norāda LIAA, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz uzņēmumu nominācijas tika izvirzītas, izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes informāciju. Tika vērtēti dati par uzņēmumu eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti un nodarbināto skaitu.

Tāpat žūrija, uzklausot uzņēmumu prezentācijas, iepazinās ar uzņēmumu attīstības plāniem, ieguldījumiem cilvēkkapitālā, ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā, sadarbībā ar zinātniski pētnieciskajām iestādēm. Atsevišķi tika vērtēti arī uzņēmumu panākumi mārketingā savu produktu virzībai ārvalstu tirgos.

Kopumā konkursā izvirzītas piecas kategorijas "Eksporta jaunpienācējs", "Eksporta līderis", "Eksporta čempions", "Inovācijas čempions" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts". Konkursa nominantus noteica žūrija, kurā piedalījās finanšu institūciju, uzņēmēju organizāciju, Ekonomikas ministrijas, LIAA un plašsaziņas līdzekļu deleģētie pārstāvji.

Kategorijā "Eksporta čempions" nominētie uzņēmumi ir SIA "Mikrotīkls", SIA "Httpool" un SIA "Real Web".

Kategorijā "Eksporta jaunpienācējs" uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu no 50 000 līdz 200 000 eiro nominēta SIA "Forma", SIA "Printrest", SIA "Smart Aero", savukārt "Eksporta jaunpienācējs" uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu no 200 000 līdz 1 000 000 eiro nominēti uzņēmumi SIA "Working Clothes Service" un SIA "Int-Sol Unlimited".

Kategorijā "Eksporta jaunpienācējs" uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu virs miljona eiro nominēti uzņēmumi SIA "Latvia MGI Tech", SIA "Pulstar Optics" un SIA "Koshel".

Kategorijā "Eksporta līderis" zināšanu ietilpīga bioekonomika - kokapstrādes nozarē uzņēmumu grupā mazie un vidējie komersanti nominēti tādi uzņēmumi kā SIA "Latgran", SIA "Graanul Invest" un AS "Stora Enso Lija", bet kategorijas lielo uzņēmumu grupā nominēts SIA "Kronospan Riga", SIA "Latvijas finieris" un AS "Latvijas valsts meži".

Kategorijā "Eksporta līderis" nozarē zināšanu ietilpīga bioekonomika - pārtikas ražošana mazo un vidējo uzņēmumu grupā nominēta SIA "Karavela", SIA "Baltreids" un SIA "Vilomix Baltic". Kategorijas lielo uzņēmumu grupā nominēts AS "Dobeles dzirnavnieks", AS "Tukuma piens" un AS "Balticovo".

Kategorijā "Eksporta līderis" nozarē biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija mazo un vidējo uzņēmumu grupā nominēts SIA "Icotton", SIA "Madara Cosmetics" un SIA "Stenders", bet kategorijas lielo uzņēmumu grupā nominēta AS "Olainfarm", AS "Grindeks" un SIA "E.Gulbja laboratorija".

Kategorijā "Eksporta līderis" nozarē "Fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas" mazo un vidējo uzņēmumu grupā nominēts SIA "Knauf", LSEZ SIA "Caljan" un SIA "Light Guide Optics Iinternational". Tikmēr kategorijas lielo uzņēmumu grupā nominēta SIA "Lexel fabrika", SIA "Mikrotīkls" un SIA "Bucher Municipal".

Kategorijā "Eksporta līderis" nozarē "Viedā enerģētika un mobilitāte" mazo un vidējo uzņēmumu grupā nominēts SIA "Malmar Sheet Metal", LSEZ SIA "Caljan" un SIA "Leax Rēzekne", kamēr kategorijas lielo uzņēmumu grupā nominēti SIA "AKG Thermotechnik Lettland", SIA "Bucher Municipal" un SIA "Dinex Latvia".

Kategorijā "Eksporta līderis" nozarē "Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas" mazo un vidējo uzņēmumu grupā nominēts SIA "Estoty", SIA "SAF tehnika", SIA "ISP Optics Latvia", bet kategorijas lielo uzņēmumu grupā nominēs SIA "Mikrotīkls", SIA "Tele2", "Tieto Latvia".

Kategorijā "Inovācijas čempions" nominētie uzņēmumi ir SIA "Latvijas mobilais telefons", AS "Grindeks" un SIA "Aerones Engineering".

Kategorijā "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts" nominēts "JA Travel", "Dont Panic" sadarbībā ar "Skudras Metropole",Vitalitātes akadēmija "Via Vitalité", Ventspils zinātnes centrs "Vizium", Interaktīvā vēstures ekspozīcija Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, kā arī Atraitnes Margarētas Ģertrūdes Hoijeres viesu nams Liepājā.

Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija paredzēta 2022.gada 14.decembrī.

Konkursu organizē LIAA sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Centrālo statistikas pārvaldi, eksportētāju asociāciju "The Red Jackets" un finanšu institūciju "Altum", kura pasniegs speciālbalvu "Drošākais eksportētājs".

Konkursa mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt Latvijas produktu eksporta apmēru un kvalitātes pieaugumu un produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot veiksmīgākos komersantus un to produktus.

Komentāri

Pievienot komentāru