Investors

Olympic Entertainment Group akcionāri nolemj izteikt akciju galīgo atpirkšanas piedāvājumu

LETA, 11.09.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas azartspēļu operatora Olympic Entertainment Group (OEG) akcionāru sapulce pirmdien nolēmusi izteikt uzņēmuma akciju galīgo atpirkšanas piedāvājumu, OEG informējusi Tallinas biržu.

Pēc OEG uzraudzības padomes ierosinājuma, akcionāru sapulce pieņēmusi lēmumu, ka, OEG pievienojot tā lielākajam akcionāram - Luksemburgas investīciju kompānijas Novalpina Capital meitasuzņēmumam Odyssey Europe, tas pārņem visu mazākuma akcionāru akcijas, maksājot 1,40 eiro par akciju.

Par to, ka paredzēts izteikt galīgo akciju atpirkšanas piedāvājumu jeb īstenot tā dēvēto mazo akcionāru izspiešanu, OEG paziņoja 6.augustā.

Pēc biržas mājaslapā sniegtajām ziņām, Odyssey Europe pieder 90,01% OEG akciju. Pēc Igaunijas komerclikuma, ja lielākajam akcionāram pieder vismaz 90% uzņēmuma akciju, tam ir tiesības atpirkt visas mazākuma akcionāru akcijas, izsakot galīgo atpirkšanas piedāvājumu.

Jau ziņots, ka Odyssey Europe aprīlī un maijā 'īstenoja akciju brīvprātīgo atpirkšanas piedāvājumu.

Piedāvājuma ietvaros Odyssey Europe noslēdza vienošanos par akciju atpirkšanu ar Armina Karu kompāniju HansaAssets, kam piederēja 45% akciju, un Jāna Korpusova uzņēmumu Hendaya Invest, kam piederēja 18,9% akciju. Tā kā akcijas tika atpirktas par piedāvājuma cenu 1,90 eiro par akciju, Karu par akcijām saņēma 129,9 miljonus eiro, bet Korpusovs - 54,6 miljonus eiro.

Divi mazie akcionāri - investīciju kompānijas Trigon Asset Management un East Capital - paziņoja, ka uzskata piedāvājuma cenu 1,90 eiro par akciju par pārāk zemu, tāpēc nolēma savas akcijas nepārdot.

OEG ir lielākais azartspēļu uzņēmums Baltijas valstīs. Tas darbojas arī Itālijā, Slovākijā un Maltā.

Karu un Korpusovs nodibināja OEG 1993.gadā.

OEG akcijas kopš 2006.gada kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā.

Luksemburgā reģistrēto Novalpina Capital, kas ir Novalpina grupas mātesuzņēmums, 2017.gadā nodibināja Stīvens Pīls, Stefans Kovskis un Bastians Likens, kuri iepriekš darbojās Lielbritānijas investīciju kompānijā TPG Capital.

Komentāri

Pievienot komentāru