Citas ziņas

Pagājušajā nedēļā lielākais jaunreģistrētais uzņēmums -Delta Apartments Latvia

Gunta Kursiša, 12.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītājā nedēļā Latvijā reģistrēti 367 jauni uzņēmumi, no kuriem lielākais ir SIA Delta Apartments Latvia ar desmit tūkstošu eiro pamatkapitālu, liecina Uzņēmumu reģistra apkopotā statistika.

Uzņēmums reģistrēts Rīgā, Zeļļu ielā 5-1, un tā valdē darbojas trīs amatpersonas – Krievijas pilsoņi Dmitrijs Moskaļevs (valdes priekšsēdētājs), Igors Bedarves (valdes loceklis) un Dmitrijs Solovjevs (valdes loceklis). Pašlaik Lursoft gan nav publicēti dati par uzņēmuma darbības veidiem, taču nosaukums liek nojaust, ka tas darbosies nekustamo īpašumu jomā.

Otrs lielākais pagājušajā nedēļā reģistrētais uzņēmums ir SIA Monson, kura pamatkapitālu veido deviņi tūkstoši eiro. Uzņēmums reģistrēts Rēzeknē, F. Kempa ielā 9. Lai arī pašlaik nav pieejami dati par kompānijas darbības viediem, Lursoft dati rāda, ka uzņēmuma vadības groži ir vietējā uzņēmēja Valentīna Juķeviča rokās.

Ar tikpat lielu pamatkapitālu – deviņi tūkstoši eiro - aizvadītajā nedēļā Latvijas uzņēmumu pulkam klāt nākusi arī SIA Green Energy Group International. Uzņēmuma vienīgais valdes loceklis ir ukrainis Oleksandrs Riepkins. Patlaban nav pieejami dati par uzņēmuma darbības veidiem.

Db.lv ziņoja – šā gada pirmajos četros mēnešos Latvijā vairs nav bijis tik straujš jauno uzņēmumu skaita pieaugums, savukārt likvidēto uzņēmumu skaitam ir tendence palielināties. 80% no visiem jaunreģistrētajiem uzņēmumiem minētajā laika posmā bija mazkapitāla SIA. «Analizējot, kuru valstu pārstāvji ir visieinteresētākie jaunu uzņēmumu reģistrācijā Latvijā, jānorāda, ka tradicionāli ik gadu pirmajā vietā pēc dalībnieku skaita ierindojas Krievija,» norādīja Lursoft pārstāvji. Viņi skaidro, ka šāda situācija bijusi vērojama arī 2014. gada pirmajos četros mēnešos, kad Latvijas uzņēmumos savu kapitālu ieguldījuši 246 pārstāvji no Krievijas. Salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo periodu, tas ir par 39 personām vairāk.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad janvārī - maijā reģistrēts 3761 jauns uzņēmums, kas ir par 1009 uzņēmumiem jeb 21,2% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, kad tika reģistrēti 4770 jauni uzņēmumi.

To liecina SIA "Lursoft" dati. Interesanti, ka šā gada pirmo piecu mēnešu laikā jauno uzņēmumu skaits ir viszemākais pēdējo 10 gadu laikā. "Iepriekš vidēji dienā tika reģistrēti 35 – 40 jauni uzņēmumi, tad šī gada marta beigās un aprīlī šis rādītājs saruka un ik dienu tika reģistrēts par 10 – 15 uzņēmumiem mazāk," situāciju vērtē SIA "Lursoft" valdes locekle Daiga Kiopa. Viņa gan piemetina, ka šobrīd situācija ir uzlabojusies un jaunu uzņēmumu reģistrēšanas aktivitāte atgriezusies iepriekšējā līmenī. Lai arī koronovīruss daudziem laupījis apetīti reģistrēt jaunus uzņēmumus, tomēr ir arī jaunreģistrēti subjekti ar ievērojamu pamatkapitālu un plāniem izvērsties Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru